1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. Öğretici: Sözleşmeli Öğretmenlerin Aile Birliği Sağlanması Şarttır
Öğretici: Sözleşmeli Öğretmenlerin Aile Birliği Sağlanması Şarttır

Öğretici: Sözleşmeli Öğretmenlerin Aile Birliği Sağlanması Şarttır

Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper Öğretici sadece kadrolu öğretmenler için değil, sözleşmeli öğretmenler için de mazeret tayini hakkının verilmesini ve aile bütünlüğünün sağlanması gerekliliğini bir kez daha vurguladı.

A+A-

Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper Öğretici, sosyal medya hesabından sözleşmeli öğretmenlerin aile birliği ile ilgili açıklamalarda bulundu. Toplumun temelinin aile olduğunu belirten Öğretici özür grubu atamalarında sözleşmeli öğretmenlerin de aile birliğinin sağlanması gerektiğini ifade etti.

Öğretici, açıklamasında şunlara yer verdi: MEB, 2019 yılı atama ve yer değiştirme takvimini Kasım ayında yayınlamış ve bu takvime göre 2019 yılı Ocak ayında özür grubuna bağlı yer değiştirme işlemleri yapılacaktır. Açıklanan takvime göre birinci dönemin son günü olan 18 Ocak’ta yer değiştirme sonuçları açıklanacaktır.

Açıklanan takvim sadece kadrolu öğretmenlerin özür grubu atamalarını kapsamakta ve sözleşmeli öğretmenleri kapsamamaktadır. Çalışma güçlüğü olan bölgelerde öğretmen tutmanın yolunun teşvik ile beraber adil ve öngörülebilir bir yer değiştirme sistemi olduğunu defalarca dile getirildiği belirtildi.

Toplumun temelini aileler oluşturmaktadır. Yalnız sözleşmeli öğretmenlerimiz eşinden ve çocuğundan ayrı olarak çalışmaktadır. MEB bu duruma sessiz kalmamalı, özür grubu yer değiştirmelerine sözleşmeli öğretmenleri de dahil etmeli ve bu öğretmenlerimizin aile birliği sağlanmalıdır.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler