1. HABERLER

  2. SENDİKA

  3. Öğretici: Yönetici Görevlendirmeleri Okullar Açılmadan Yapılamaz mıydı?
Öğretici: Yönetici Görevlendirmeleri Okullar Açılmadan Yapılamaz mıydı?

Öğretici: Yönetici Görevlendirmeleri Okullar Açılmadan Yapılamaz mıydı?

Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper ÖĞRETİCİ ilk defa yönetici görevlendirmeleri ile ilgili açıklama yaparak bu sürecin okullar açılmadan yapılması gerektiğini ifade etti. Detaylar My Memur haberde.

A+A-

Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper Öğretici tarafından Milli Eğitim Bakanlığı yönetici görevlendirmelerinin gecikmesine dair önemli açıklamalarda bulunuldu. Yapılan açıklamada eğitim-öğretim faaliyetlerinin başladığını ve MEB yönetici başvurularının şu sıralar halen devam ettiğini belirtti.

2019-2020 eğitim-öğretim yılının 9 Eylül itibarıyla başladığını, aynı zamanda MEB ilk defa yöneticilik başvurularının da aynı şekilde 9 Eylül’de başlatıldığına değindi ve bu şekilde bir gecikmenin sorunlara yol açacağını ve bunun için AES’in daha önce uyarıda bulunduğu belirtilmişti. Genel Başkan Öğretici’nin açıklamaları şu şekildedir:

Milli Eğitim Bakanlığı İlk defa yöneticilik başvuruları 9-13 Eylül 2019 tarihleri arasında MEBBİS üzerinden yapılacaktır. Yani okulun yöneticileri okullar açıldıktan yaklaşık bir ay sonra göreve başlayacaktır. Hali hazırda normu boş olan okullar yöneticisiz açıldı, sınıfların öğretmenleri belirlendi şimdi yönetici görevlendirmeleri yapılacak.

Hem öğrencilerin bu durumdan etkilenmemesi, hem de yöneticilerin okullar açılmadan göreve başlayabilmesi için MEB’e başvurarak ilk defa yönetici görevlendirme takvimini öne çekmeleri gerektiğini ifade etmiştik.

Sormak lazım okullar açılmadan bunun planlamasını yapmak çok mu zordu sorusu da Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper ÖĞRETİCİ tarafından dile getirildi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler