1. HABERLER

  2. SENDİKA

  3. Öğretici: Zorunlu Hizmet Ek Puan Teşvik Edilmeli, Mağduriyet Yaratmamalıdır
Öğretici: Zorunlu Hizmet Ek Puan Teşvik Edilmeli, Mağduriyet Yaratmamalıdır

Öğretici: Zorunlu Hizmet Ek Puan Teşvik Edilmeli, Mağduriyet Yaratmamalıdır

Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper ÖĞRETİCİ zorunlu hizmet ek puanı ile ilgili açıklama yaparak zorunlu hizmet ek puanının zorunlu hizmette çalışan tüm öğretmenlere verilmesi gerektiğini ifade etti. Detaylar My Memur haberde.

A+A-

Anadolu Eğitim Sendikası AES Genel Başkanı Mehmet Alper Öğretici tarafından Milli Eğitim Bakanlığı MEB’in zorunlu hizmet ek puanını teşvik etmesi ve mağduriyet yaratmaması konusunda önemli açıklamalarda bulundu. İşte MEB’in zorunlu hizmet ek puanını teşvik etmesi konusundaki önemli açıklamalar.

Yapılan açıklamada üzere MEB Atama Ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 40. maddesine göre zorunlu hizmet görevini yerine getirmek üzere atanan öğretmenlere; zorunlu hizmet görevini tamamladıktan sonra, zorunlu hizmet bölgesinde çalışmaya devam ederse, ilk yıl  %25, ikinci yıl için %50, üçüncü ve sonraki yıllar için %100 artırımlı ek puanlar verilmektedir.

Ancak durum o kadar adaletsiz ki; artırımlı ek puan sadece “zorunlu hizmet görevini yapmak üzere atanan” ibaresinden dolayı zorunlu hizmete tabi, zorunlu hizmeti yapmak üzere zorunlu hizmete tabi kuruma atanmış, zorunlu hizmet süresini bu kurumda tamamlayan öğretmenlere verilmektedir. Zorunlu hizmetini başka bir kurumda veya bölgede tamamlamış, atama ile başka bir zorunlu hizmet bölgesine tayin olmuş, zorunlu hizmeti affa uğramış, zorunlu hizmet görevi yapmak için atanmamış olması durumlarından dolayı öğretmenler artırımlı hizmet puanı alamamaktadır.

Bu durum zorunlu hizmete tabi okullarda yıllardır çalışanları mağdur etmekte, aynı okullarda çalışmalarına rağmen sonradan atananlar, yıllardır zorunlu hizmette çalışan öğretmenlerin puanlarını geçmektedirler. Bu durumun düzeltilmeli ve ek puan zorunlu hizmet bölgesinde çalışan tüm öğretmenlere verilmelidir.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler