1. HABERLER

  2. SENDİKA

  3. Öğretici: Eğitim Çalışanlarının Yaşadığı Sorunlar Ancak Eğitimcilerin İradesiyle Çözülür
Öğretici: Eğitim Çalışanlarının Yaşadığı Sorunlar Ancak Eğitimcilerin İradesiyle Çözülür

Öğretici: Eğitim Çalışanlarının Yaşadığı Sorunlar Ancak Eğitimcilerin İradesiyle Çözülür

Anadolu Eğitim Sendikası “AES” Genel Başkanı Mehmet Alper Öğretici eğitimde yaşanan sorunların ancak eğitimcilerin iradesi ile çözülebileceği açıklamasında bulundu. Detaylar My Memur haberde.

A+A-

Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu BASK Genel Sekreteri ve Anadolu Eğitim Sendikası “AES” Genel Başkanı Mehmet Alper Öğretici tarafından eğitim sorunları ve çözümü noktasında önemli açıklamalarda bulunuldu. My Memur olarak Öğretici’nin yaptığı açıklamaları direkt vermek istiyoruz. İşte Genel Başkan Öğretici’nin açıklamaları:

Eğitim Çalışanlarının Yaşadığı Sorunlar Ancak Eğitimcilerin İradesiyle Çözülür

Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper ÖĞRETİCİ, eğitimin ve eğitimcilerin sorunları ile ilgili açıklamalarda bulundu. ÖĞRETİCİ eğitimde yaşanan sorunların ancak eğitimcilerin iradesi ile çözülebileceğini ifade etti.

 “Gerçek Sendikacılık'' anlayışı ile hareket ederek eğitimin ve eğitim çalışanlarının sorunlarını her mecrada dile getirerek bu sorunların çözümü için çaba sarf ediyoruz.

“ Bu Böyle Gitmez, Bir Şey Yapmalı” diyen tüm eğitim çalışanlarının sorumluluk alması ve bir irade ortaya koymaları gereklidir. Hem eleştirip, yanlışları söyleyip, şikayet edip bu yanlışı yapanlara da üye olarak kalmak sorunları çözmemiştir, bundan sonrada çözmeyecektir.

Gün geçtikçe eğitim çalışanlarının sorunları artmakta, alım gücü azalmaktadır. Yetkili ama etkisiz sendikalar bu sorunları çözmek yerine sorunları daha da artırmıştır.

Her bireyin farklı düşünce ve ideolojisi olabilir ancak eğitim ve eğitim çalışanlarının sorunları konusunda ortak tavır takınmak önemlidir. Sendika üyeliğine ideolojik yaklaşmak, oy verdiği partiye yakınlık aramak yerine sorunların çözümü için bir arada durmalı ve sendikal tercihlerimizi sorgulamalıyız. İnanın eğitimde yaşanan sorunlar ancak eğitimcilerin iradesiyle çözülebilir. Bu da ancak mücadele ederek, sessiz kalmayarak, çözümden yana tavır koyarak elde edilebilir.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler