1. HABERLER

  2. EĞİTİM HABERLERİ

  3. Öğretim Programı Değişecek
Öğretim Programı Değişecek

Öğretim Programı Değişecek

Milli Eğitim Bakanlığı, İngilizce dersinin öğretim programını değiştirme kararı aldı. İşte nedeni...

A+A-

Günümüzde öğrencilere ilköğretimden itibaren verilmeye başlanan ingilizce dersinin, öğrencilerin günlük hayatlarında yeterli olamaması ve üniversiteye kadar bu dersin alınmasına rağmen öğrencilerin yeteri kadar kendilerini ifade edememesinden dolayı öğretim programında değişikliğe gidilmesi kararı alındı.MEB, ilk uygulamayı önümüzdeki eğitim-öğretim sezonunda yalnızca 9.sınıflarda başlatıcak. Sonraki eğitim-öğretim dönemlerinde adım adım 10, 11 ve 12. sınıflarda uygulanacak.

Öğretmenin öğrencilerle ve öğrencilerin diğer öğrencilerle daha etkileşimli ve daha aktif rol alacağı iletişim teknikleri uygulanarak öğrencilerin konuları daha fazla pekiştirmeleri sağlanacak. Farklı çalışma grupları oluşturularak öğrencilerin kendi başlarına öğrenmelerinin önü açılacak. Yol gösterici ve gerekli üst düzey öğrenme ortamının hazırlayıcısı konumuna geçecek olan öğretmenin ise önemi daha da artıyor. 

Uygulanacak bu yeni öğretim programıyla geleneksel öğretim uygulamalarından vazgeçildiği gibi geleneksel ölçme ve değerlendirme araçlarından da vazgeçilecek. Gündelik yaşama yönelik dilin kullanılmasının daha doğru ölçülebilmesi için proje tabanlı ve sosyal-iletişimli aktivitelere önem verilecek. Doğru-yanlış, boşluk doldurma, çoktan seçmeli ve açık uçlu gibi ölçme ve değerlendirme araçlarının kullanımı azalacak.

 

 

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.