1. HABERLER

  2. SENDİKA

  3. Öğretim Yılına Hazırlık Ödeneği Tüm Eğitim Çalışanlarına Verilmesi İçin MEB’e Başvuru
Öğretim Yılına Hazırlık Ödeneği Tüm Eğitim Çalışanlarına Verilmesi İçin MEB’e Başvuru

Öğretim Yılına Hazırlık Ödeneği Tüm Eğitim Çalışanlarına Verilmesi İçin MEB’e Başvuru

2019-2020 eğitim-öğretim yılı öğretmenler için verilen “Öğretim Yılına Hazırlık Ödeneği” için MEB’e başvuru yapıldı. MEB’e yapılan başvurusuna dair detayları My Memur olarak hazırladık.

A+A-

Anadolu Eğitim Sendikası AES Milli Eğitim Bakanlığına başvurarak, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun Ek 32'nci maddesinde, ''Eğitim ve öğretim hizmetleri sınıfına dahil öğretmen unvanlı kadrolarda görevli olup; fiilen öğretmenlik yapanlara verilen Öğretim yılına hazırlık ödeneğinin tüm eğitim çalışanlarına verilmesini talep ettik. Söz konusu başvuruda; eğitim çalışanları için bunun bir hak olduğunu adalet açısından yerinde bir uygulama olacağını belirtildi.

Yıllardır toplu sözleşmelerde atlanılan, yasa tasarılarında görmezden gelinen konuda adıma atılmasının takipçisi olunacağı, konu ile ilgili vicdani bir hareket içinde bulunulmasının elzem olduğu belirtildi.

 Anadolu Eğitim Sendikası Hukuk Sekreterliği tarafından “Öğretim Yılına Hazırlık Ödeneği” başlıklı yazı tam metni şu şekildedir:

Bilindiği üzere 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun Ek 32. maddesinde, “Eğitim ve öğretim hizmetleri sınıfına dahil öğretmen unvanlı kadrolarda görevli olup; fiilen öğretmenlik yapanlara(İlköğretim ve okul müdürleri ile yardımcıları, cezaevi okullarında çalışsan öğretmenler, yönetici, eğitim uzmanı ve eğitim uzmanı yardımcıları dahil) her öğretim yılında bir defaya mahsus olmak üzere ve öğretim yılının başladığı ay içinde Milli Eğitim Bakanı tarafından belirlenecek tarihte Bakanlar Kurulunca belirlenecek miktarda, öğretim yılına hazırlık ödeneği ödenir.” hükmü yer almaktadır.

Eğitim ülkenin can damarlarından, önemi tartışılmaz bir yerdedir. Ayrıca eğitim-öğretim faaliyetleri içinde sadece öğretmenler değil, milli eğitim müdürlüklerinde, okullarda, diğer eğitim kurumlarında memur, hizmetli, şoför, teknisyen v.b. kadrolarda görev yapan eğitim çalışanları bulunmaktadır. Öğretmenler kadar eğitim faaliyetlerine omuz vermektedirler. Öğretim yılına hazırlık ödeneğinin tüm eğitim çalışanlarına ödenmesi ve sendikamıza bu konu hakkında bilgi verilmesi hususunda gereğinin yapılması talep edildi.

odenek.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler