1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. MEB PERSONEL ALIMI

  4. Öğretmen Adaylarına Müjde Tercih Sayıları Arttırılıyor
Öğretmen Adaylarına Müjde Tercih Sayıları Arttırılıyor

Öğretmen Adaylarına Müjde Tercih Sayıları Arttırılıyor

Öğretmen Adaylarına Müjde Tercih Sayıları Arttırılıyor 25 Tane Yapılan Tercihler 80 e Çıkarılıyor

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı Yayınladığı Öğretmen Atama Ve Yer Değiştirme Yönetmeliği Taslağında önemli bir değişiklik göze çarpıyor.

Önceki yönetmelikte "Öğretmenlik görevine atanma talebinde bulunan adaylar, en fazla 25 eğitim kurumunu tercih edebilirler. Adaylar başvurularında tercihleri dışına atanmayı kabul edip etmediklerini de belirtirler." yer almaktadır.

Yeni taslakta "Öğretmenliğe atanma isteğinde bulunan adaylar en fazla 80 tercihte bulunabilir. Adaylar başvurularında, tercihleri dışına atanmayı kabul edip etmediklerini de belirtir." şeklinde değiştirilmesi yer alıyor.

Bu değişiklik sonucunda 25 olan tercih sayısı 80 çıkmasıyla öğretmen adayları rahat bir nefes alacak.

MEB Öğretmen Atama Ve Yer Değiştirme Yönetmeliği Taslağını İçin Tıklayınız

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.