1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. Öğretmen Atamalarında Birçok Branş Mağdur Edilirken Neden Sınıf Öğretmenliği Yüksek Tutuluyor
Öğretmen Atamalarında Birçok Branş Mağdur Edilirken Neden Sınıf Öğretmenliği Yüksek Tutuluyor

Öğretmen Atamalarında Birçok Branş Mağdur Edilirken Neden Sınıf Öğretmenliği Yüksek Tutuluyor

Sınıf Öğretmenliği bu atamada da yüksek sayıda tutularak gelecek dönemler için hem atanan hem de atanamayan öğretmenler mağdur edilmektedir.

A+A-

İlk bakışta haber başlığımız Sınıf Öğretmenlerimiz tarafından tepki çekecektir. Fakat içerik okunduğunda aslında Sınıf Öğretmenliğini yermek için değil bilakis onların haklarını korumak için yapıldığı aşikardır.

Şöyleki 4+4+4 sistemi ile birlikte Sınıf Öğretmenleri çok büyük mağduriyetler yaşamışlardır. Norm fazlası kaldıkları için ya istemedikleri farklı yerlerde çalışmaya mecbur bırakıldılar ya da farklı branşlara geçmek zorunda bırakıldılar. Birçok atanamayan öğretmen arkadaşımız bu tür teknik ifadeleri tam çözümlemeyebilirler. Fakat atandıktan sonra bu kavramlar öğrenilince birçok mağduriyet de beraberinde gelmektedir.

İlk bakışta bu kadar atama Sınıf Öğretmenleri için güzel bir haberdir. Çünkü atama bekleyen 10binlerce kişi mevcuttur. Bu da başka bir sorun olan, aşırı şekilde artan Eğitim Fakültesi Sınıf öğretmenliği Branşından kaynaklanmaktadır. Maalesef bu sevinç atanmadan sonraki süreçte hüzüne dönüşebilmekte ve atanan Sınıf Öğretmenleri ya norm fazlası kalmakta ya da çok zor koşullar altında çalışmaktadırlar.

Kısa vadede elbette çözüm olmayacaktır atamanın kısıtlanması ama bir şekilde çözüm üretmek için de yetkililerin bu konuya daha özen göstererek tüm branşlarda daha titiz ve dikkatli çalışılması gerekmektedir. Hem YÖK hem de Milli Eğitim ortaklaşa çalıştığı sürece bu tür mağduriyetler mümkün olduğunda asgari seviyeye çekilecektir.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.