1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. MEB PERSONEL ALIMI

  4. Öğretmen Atamalarını Valilik Yaparsa ?
Öğretmen Atamalarını Valilik Yaparsa ?

Öğretmen Atamalarını Valilik Yaparsa ?

MEB Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atamalarını Valilik Yaparsa ?

A+A-

MEB Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atamalarını Valilik Yaparsa ?

20 Ekim 2014 tarihinde yayınlanan MEB Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği Taslağına göre öğretmenlerin atama işlerinin valiliklere devredilmesi düşünülmekte ilgili madde şöyle;

Yetki devri Bölümünde Yer Alan

MADDE 51- (1) Öğretmen kadrolarına atama ve yer değiştirme yetkisinin tamamı veya bir kısmı valiliklere devredilebilir.

Milli Eğitim Bakanlığı son yıllarda sık sık öğretmen atmaları ve nakil işleriyle uğraşan ve üretilen projelerin kamu önünde yeterince tartışılmaması ve Milli Eğitim konusunda bu atama konularıyla sürekli gündeme gelmesi bu maddeyi zorunlu hale getirdi.

Asıl soru şu Öğretmen Nakil işlemlerini bakanlık değilde valiliklere devrederse ne olacak ? 

Milli Eğitim Bakanlığı tek atama mercii olarak bu işlemleri yürütmekte iken bu yetkiyi 81 il valiliğine devretmesi halinde keyfi uygulamalar yapılırmı sorusunu akıllara getiriyor.

MEB Öğretmen Atama Ve Yer Değiştirme Yönetmeliği Taslağını Haberi İçin Tıklayınız.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.