1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. Öğretmen Ataması Nisan mı Ağustos mu? Tarihler Şekilleniyor
Öğretmen Ataması Nisan mı Ağustos mu? Tarihler Şekilleniyor

Öğretmen Ataması Nisan mı Ağustos mu? Tarihler Şekilleniyor

MEB'e Yapılan ve Yapılacak Olan Ek Öğretmen Atama İzinleriyle Ağustos'ta Her Zamanki Atamanın Olacağı Kesin ve Risk Yok Gibi, Ama Nisan İçin de Ümit Kesilmiş Değil

A+A-

Ekonomi İşleri Bakan Yardımcısı ve Plan Bütçe Komisyonu Üyesi Ak Parti Gaziantep Milletvekili Nejat Koçer'den görüşmeleri süren atamalarla ilgili anlık twitter gelmeye devam ediyor. Öğretmenlerin sabırsızlıkla beklediği atama sayıları ve tarihleri giderek yaklaşıyor. Nisan mı Ağustos mu tam bir tarih verilmezken, tarihin ne zaman yapılacağına dair de açıklamalar devam etmektedir. Nisan ataması bekleyenlerin umudu halen tükenmemişken ek atamalarla Ağustos ayında atama bekleyenlerin herhangi bir sayı sıkıntısı çekmeyeceği de açık. 

Ek atamalardan bu yıl memurlar olarak en fazla sayıyı yine öğretmenler aldı ve almaya devam ediyor. Fiili olarak 17 Milyon kişi ile direk birebir çalışma yapan öğretmenlerimizin bu kadar çok atama olur mu, neden sadece öğretmenler düşünülüyor gibi veryansınlar doğru değildir. Her memur kademesinde atama zaten yeterli sayıda olmadığı gibi bu kadar öğrenci fiili olarak öğretmen beklerken sayı yine de oldukça azdır.

Milletvekili Nejat Koçer'in anlık attığı twitter mesajlarından alıntılar;

12 Mart:
TBMM'de İç güvenlik yasası devam ederken Plan Bütçe Komisyonunda Öğretmen atamalarının da yer aldığı yeni bir torba tasarı görüşüyoruz.
12 Mart:
Plan Bütçe Komisyonumuz 47.000 öğretmen ataması, %15 evlenme, %15 konut, devlet yardımı gibi maddeler içeren tasarıyı görüşmeye devam ediyor.
12 Mart:
Plan Bütçe'de görüştüğümüz öğretmen atama tarihi belli olmamakla birlikte öğretmenlerin (nisan-ağustos) gibi iki ayrı talep yapması ilginç...
13 Mart:
Plan Bütçe Komisyonumuzda 47.000 öğretmen kadrosu öngören madde kabul edildi. Torba tasarı ile ilgili diğer madde görüşmeleri devam ediyor.
13 Mart:
Milli Eğitim Bakanlığımıza 2015 yılı için 47 bin yeni kadro tahsisi yapıldı...
13 Mart:
Plan Bütçe'de kabul edilen Öğretmen atamasının Nisan yada Ağustos olup olmayacağı TBMM Genel kurulunda yasanın kabulünden sonra belli olur.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.