1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. MEB PERSONEL ALIMI

  4. Öğretmene Performans Değerlendirmesine Karşı İmza Kampanyası Başlatıldı
Öğretmene Performans Değerlendirmesine Karşı İmza Kampanyası Başlatıldı

Öğretmene Performans Değerlendirmesine Karşı İmza Kampanyası Başlatıldı

Eğitim Bir-Sen, öğretmenlere performans değerlendirmesine karşı imza kampanyası başlattı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından uygulanmak istenen performans sistemine öğretmenler tepki gösteriyor.

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığının uygulamaya koymak istediği performans değerlendirme sistemine tepkiler büyüyor. Türkiye’de eğitim ve bilim alanında genel yetkili sendika olan Eğitim Bir-Sen tarafından, öğretmene performans sistemine karşı imza kampanyası başlatıldı. Kampanya sendika tarafından duyuruldu.

Öğretmenlere performans değerlendirme imza kampanyasındaki dilekçeler, öğretmenlerin imzaları ile birlikte Milli Eğitim Bakanlığına sunulacak. Okul temsilcilerinden alınacak dilekçeler, sendika şubeleri aracılığıyla ilgili yerlere ulaştırılabiliyor.

Bakanlığa sunulacak olan dilekçede şu ifadeler yer alıyor. Bakanlığınız Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğünce hazırlanan Öğretmen Performans Değerlendirme ve Aday Öğretmenlik İş ve İşlemleri Yönetmeliği Taslağıyla hukuki ve kanuni dayanağı olmayan, öğretmene, öğrenciye ve eğitime somut hiçbir katkısının bulunmadığı açık olan performans değerlendirme sistemi uygulamaya çalışılmaktadır.

Taslak bir bütün olarak incelendiğinde eğitimin niteliğine ve öğretmenin mesleki gelişimine hiçbir katkısının olmayacağı aksine kurumsal bütünlüğü, mesleki motivasyonu, çalışma barışını ve işbirliğini zedeleyeceği, öğretmenlik mesleğini örseleyeceği açıkça görülmektedir. Taslak uygulamaya konulursa öğretmenleri ayrıştıracak, eğitimin paydaşlarını karşı karşıya getirecek bir çatışma zemini oluşacaktır.

Bu doğrultuda, Millî Eğitim Bakanlığınca Öğretmen Performans Değerlendirme ve Aday Öğretmenlik İş ve İşlemleri Yönetmeliği Taslağı’nın yürürlüğe konulmaması, Bakanlık gündeminden çıkartılması konusunda gereğini saygılarımla arz ederim.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler