1. HABERLER

  2. SENDİKA

  3. Öğretmene Performans Notu Tehdit ve Küfüre Dönüştü
Öğretmene Performans Notu Tehdit ve Küfüre Dönüştü

Öğretmene Performans Notu Tehdit ve Küfüre Dönüştü

Milli Eğitim Bakanlığının öğretmene performans notu verilmesini 12 ilde başlatmasından sonra ciddi sorunlar ortaya çıktı. Her kesimden tepkiye rağmen uygulamaya konulan uygulamada öğrencilerin tehdit ve küfürlü mesajları Bakan Yılmaz'a iletildi.

A+A-

2017-2018 eğitim-öğretim yılı itibarıyla 12 ilde pilot olarak başlatılan öğretmene performans notu kapsamında öğrencilerin sosyal medyada tehditli mesajları ve küfürleri hepimizi şok etmişti. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Pilot uygulamasında dahi bu kadar sorun olması ve öğrenci ile öğretmenleri karşı karşıya getirmesi eleştirilen performans sistemi itirazlara rağmen uygulandı.

MEB'in bu uygulamasından kim karlı çıkacak. Karlı çıkan bir kesim çıkmasa bile öğrencilerin elinde oyuncak olarak kullanılmasından öteye gidemeyecektir. Çünkü öğrenciler bunu oyun gibi görmekte ve öğretmenlere gerçekten not verdiklerini düşünmektedirler.

Peki neyin notu bu! Peki ya sosyal medyadaki küfürlü mesajlar ve tehditler! Ne kültürümüzde böyle bir şey var ne de öğrencilerimize yakışmayan bu davranışın onaylanacak yanı! MEB'in başardığı tek şey öğrenci ve öğretmeni, hatta veliyi karşı karşıya getirmek oldu.

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk da konuyla ilgili olarak eleştirilerini en sert dilden gündeme getirmeye devam ediyor. BU kapsamda öğrencilerin sosyal medyada yer alan küfürlü ve diğer rencide edici, tehdit mesajlarını tek tek Bakan İsmet Yılmaz'a iletti.

Burada öğrencilerin yazdıkları mesajları vermek ve bu mesajları hatırlamak bile istemiyoruz. Herkes kendine yakışanı yapar diyor ve umarız bu uygulamadan bir an önce vazgeçilir diyerek yorumu size bırakıyoruz.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.