1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. Öğretmeni Korumanın Aslında Ülkemizin Geleceğini Korumak Olduğunu Ne Zaman Anlayacağız
Öğretmeni Korumanın Aslında Ülkemizin Geleceğini Korumak Olduğunu Ne Zaman Anlayacağız

Öğretmeni Korumanın Aslında Ülkemizin Geleceğini Korumak Olduğunu Ne Zaman Anlayacağız

Bilindiği üzere geçtiğimiz Çarşamba günü bir televizyon kanalında yapılan sözde yarışma programında öğretmenlere hakaret diyebileceğimiz maalesef bir hadise yaşandı. Sözde diyoruz çünkü bilgi yarışmasında böyle soru olmaz!

A+A-

Sözü uzatmadan, öğretmenlere yapılan en ufak bir algıya karşı olduğumuzu belirtmek isteriz. Öğretmenlere hakaret, mesnetsiz suçlama, algısal çalışmalar aslında çocuklarımıza yönelik de yapılmaktadır.

Geçtiğimiz gün TV programında sorulan soruda amaç neydi? Bunu bilemiyoruz ama biz ne zaman böyle olduk da öğretmenlere karşı bu kadar çirkince, basitçe duruma düşecek kadar bir hal aldık. Maalesef TV programındaki yaklaşım yanlışın da ötesinde çirkince ve saygısızca bir tutumdur. Programla ilgili yapılan özür bile kabul edilemez. Bu soruyu hazırlayanın maksadı neydi bilemiyoruz ve öğretmenlere yapılan çirkin ithamların karşısında olduğumuzu belirtmek istiyoruz.

Öncelikle 3 ay değil, 2 ay tatili bulunmaktadır öğretmenlerin Çocuklarımız 3 ay tatili vardır. Öğretmenlik öylesine bir kutsal meslekken, çocuklarımızı emanet ettiğimiz değerli insanlar hepimizin ailesinin bir üyesi gibiyken, nasıl olur da tatilin 3’ünü 5’ini hesaplama durumunda olabiliriz.

Bu kapsamda Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan da bir açıklamada bulunarak, sosyal medya hesabında öğretmenlere yapılan bu çirkin saldırıya dair önemli açıklamalarda bulundu.

Genel Başkan Geylan’ın ifadeleri şu şekildedir: Bu cehalet ve nezaketsizliğe nasıl bir yorum yapılır, bilemiyorum! Kendisini yetiştirenin de bir öğretmen olduğunu unutacak kadar savrulan bu zihniyeti kınıyorum.

Öğretmeni korumanın, aslında ülkemizin geleceğini korumak olduğunu ne zaman idrak edeceğiz?

En kıymetli varlığımız çocuklarımızı emanet ettiğimiz öğretmenimize vereceğimiz değerin, çocuklarımıza verdiğimiz kıymet olduğunu ne zaman idrak edeceğiz?

Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum, ahlakından, bu şuursuzluğa nasıl evrildiğimizi sorgulamanın zamanı gelmedi mi?

“Üç ay” olduğunu iddia ettikleri tatilin öğretmenler için değil, çocuklar için olduğunu görmekten aciz bir idrak ile bu ülkenin nereye gideceğini sorgulama zamanı gelmedi mi?

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
1 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler