1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. Öğretmenin Yaz Tatili İçin Açıklama Geldi
Öğretmenin Yaz Tatili İçin Açıklama Geldi

Öğretmenin Yaz Tatili İçin Açıklama Geldi

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı Öğretmenlerin 2 Aylık Yaz Tatilleri Hakkındaki Tartışmalara Son Noktayı Koydu

A+A-

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı yaptığı açıklama ile öğretmenlein yazın ne kadar ne hangi sürelerde tatil yaptıkları noktasında çok önemli açıklamalarda bulundu.

Bilindiği üzere öğretmenin yaz tatili 3 ay değildir. Öğrenciler karnelerini aldıktan sonra 2 hafta okul kapandıktan sonra ve iki hafta da okul açılmadan mesleki çalışmalar ve gelecek dönemlere hazırlık için bir takım çalışmalarda bulunurlar. Oysa kamuoyunda sürekli olarak öğretmenler 3 ay tatil yapıyor diye haberler yapılır durur.

Bakan Avcı bu tatillerin ne zaman başlayıp ne zaman bittiği noktasında şunları söyledi;

01 Temmuz 2015 Çarşamba günü başlıyor ve kesintisiz olarak 60 gün sürecektir  01 Eylül 2015 Salı günü öğretmenler okullarında mesai yapacaklardır şeklinde net bir tarihi de söyledi. Bu öğretmenler tarafından zaten bilinmekte fakat kamuoyunun da bilgilenmesi öğretmenler için güzel oldu.

2014 – 2015 Ders Yılının Sona Ermesi. 12 Haziran 2015 Cuma

2015 – 2016 Eğitim Öğretim Yılının Başlaması 14 Eylül 2015 Pazartesi olacaktır.

Ayrıca öğretmenlerin yaz döneminde kendi istekleri ile katılabildikleri hizmet içi eğitimleri kurslar ve seminerler olmaktadır. Bu eğitim, kurs ve seminerlere katılmak mecburi olmadığından ve öğretmenler kendi istedikleri için katıldıklarından istemeyen öğretmenlerin tatillerinde kesinlikle ara olmayacağı da Nabi Avcı’nın değindiği konular arasında.

6 Nisan Pazartesi Okullarda Derslere Girilmeyecek

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.