1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. MEB PERSONEL ALIMI

  4. Öğretmenler 2. İl Dışı Talebinden Vazgeçmiyor
Öğretmenler 2. İl Dışı Talebinden Vazgeçmiyor

Öğretmenler 2. İl Dışı Talebinden Vazgeçmiyor

Milli Eğitim Bakanlığında öğretmenler 2. İl dışı tercih hakkı verilmesi için her gün sosyal medyada etkinlik yapıyor. Öte yandan MEB ve sendika yetkilileri ile görüşmeler de yapıldı. Detaylar My Memur haberde.

A+A-

My Memur olarak Milli Eğitim bakanlığında 2. İl dışı için taleplerinin görüşmesini bekleyen adaylar için her zaman desteğimizi esirgemedik ve MEB’in bu konuda adım atmasını talep ettik. Bizlere ulaşan öğretmenlerimiz bugün 2. il dışı için Ankara’ya giderek Sayın Hamza Aydoğdu ile görüşüp 2. il dışı tayinleri için sorunlarını dile getirdiler.

Hamza Aydoğdu takvimin sıkışık olduğunu ve benzeri açıklamalarla öğretmenlere bilgi verildiğini ifade ettiği belirtildi. Öte yandan 2. il dışının yapılan iptaller nedeniyle bir hak daha verilmesi gerektiğini ifade eden öğretmenler Eğitim-Bir-Sen genel merkezine de gitti. Sendika yetkililerine sorunlarını aktardılar ve sendika konunun farkında olduklarını bu konuda bakanlık yetkililerine iptal hakkı verilecekse 2. il dışı tayin hakkının da verilmesi gerektiğini söylediklerini ifade ettiler.

Sosyal medyadaki etkinlikler de büyük hızlıyla sürmektedir. İllaki tüm Bakanlık yetkilileri mesajları ve atılan twitleri görmekteler. My Memur olarak bizler de bu mesajları yayımlayarak bir kaz daha öğretmenlerimizin haklı taleplerinin görüşmesini bekliyoruz.

İkinci talep masumane ve doğal bir istemdir. #2019ikincii̇ldışıhakkıverilsin

Sayın Bakanım 17 yıllık öğretmenim il dışı atamasında Giresun’da 2 yer açıkken ve bu sayede ailemden 190 km uzağa tahinim çıkmışken ne oldu da 2 ay için de normu açılan okullar oluştu. Kul hakkı yemek değil mi. Benim gibi binlerce öğretmenin. #2019ikincii̇ldışıhakkıverilsin

Sayın bakanım değerli milli eğitim camiası bu kadar öğretmenin isteğini yok saymayın lütfen bir şans daha verin.

Zorunlu hizmeti bitirip yıllardır bekleyen öğretmenlerin aileleri yok mu ? En zor günlerinde yanlarında olamıyoruz.

Daha bunun nicesi binlerce, onbinlerce mesaj her gün sosyal medyayı sarsmaktadır. Öğretmenlerimizin bu taleplerinin göz ardı edilmemesini bekliyoruz.

55887.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
1 Yorum
İlgili Haberler