1. HABERLER

  2. SENDİKA

  3. Öğretmenler Arasında Fark Yoksa Neden 4/B’li İstihdam Modeli Getirildi
Öğretmenler Arasında Fark Yoksa Neden 4/B’li İstihdam Modeli Getirildi

Öğretmenler Arasında Fark Yoksa Neden 4/B’li İstihdam Modeli Getirildi

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk kadrolu ile sözleşmeli öğretmenler arasındaki 12 farkın olduğunu ve neden memurlar arasında fark yok denildiğini merak ettiğini belirtti? Mülakat sistemine tepkisini arttırdı!

A+A-

Türk Eğitim-Sen tarafından 2. grup ilçe temsilcileri istişare toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda İsmail Koncuk 4/B sözleşmeli personellerle ilgili olarak açıklama yaptı. Mülakat sistemine olan tepkisini yükseltti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı’na kadrolu ve sözleşmeliler arasındaki 12 tane farkı tek tek okuduğunu belirten Koncuk yetkililerin konuya hakim olmamasına değindi.

Bakanlardan bir tanesi ‘Kadrolular ile sözleşmeliler arasında fark yoktur’ dediğini belirten Koncuk, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı’na Bakanlar Kurulu’nda bunların diğer Bakanlara okunması gerektiğini belirtti.

Sözleşmeli personel ile kadrolu personel arasındaki farkları bilmeyen diğer bakanların da öğrenmesinin sağlanması gerektiğini istedi. Kadrolu ve sözleşmeli personel arasında fark yok ise, neden 4/B’li istihdam modeli getirdiğini söyleyen Genel Başkan mülakatlara olan tepkisini de yineledi.

Koncuk bu ülkede, mülakat sistemi ile öğretmen atandığını belirti ve 90-95 puan alan atanamazken, 50 puan alan torpil bulup atanıyor dedi.  Öğretmenlik mesleği dahi torpilli meslek haline getirildiğini ve bunların kabul edilemeyeceğini yineledi.

Kadrolu dışındaki istihdam modelleri ile mücadele edeceğini de belirten Koncuk, eğer mücadele edilmezse bu makamlarda bulunmanın bir anlamı olmadığını belirtti.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.