1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. Öğretmenler Sene Sonu Seminer Çalışmalarını İstedikleri Yerde Yapabilmeli
Öğretmenler Sene Sonu Seminer Çalışmalarını İstedikleri Yerde Yapabilmeli

Öğretmenler Sene Sonu Seminer Çalışmalarını İstedikleri Yerde Yapabilmeli

Milli Eğitim Bakanlığı sene sonu seminer çalışmaları kapsamında bu yıl öğretmenleri istedikleri ilde almalarını sağlayacak mı? Türk Eğitim-Sen öğretmenler için devreye girdi. İşte detaylar.

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı MEB'de görev yapan ilköğretim ve ortaöğretim kurumlarındaki öğretmenler her ders yılı başında ve sonunda iki haftalık seminer dönemine katılmak durumundadırlar. Sene başı ve sene sonu seminerlerinde esneklik yapılması isteniyor.

Bakanlık öğretmenlerin mesleki çalışmalarını görev yaptıkları il dışında yapmasına izin vermemesi mağduriyetlere yol açtığı için Türk Eğitim-Sen konuyla ilgili olarak gerek stajyer olsun gerek kadrolu veya sözleşmeli, 2017 yılı Haziran ayı için seminer çalışmalarının istedikleri ilde veya ilçede alabilmeleri için gerekli çalışmanın MEB tarafından yapılmasını talep etti.

Türk Eğitim-Sen’in talep yazısı şu şekildedir:

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde yer alan İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumlarında görev yapan öğretmenlerimiz her ders yılı başında ve sonunda iki hafta süren seminerlere katılmaktadırlar. Öğretmenlerimizin mesleki çalışmalarını görev yaptıkları illerde yapmaya zorlanmaları mağduriyetlere sebep olmaktadır.

Bu durum hem mesleki çalışmaların verimliliğini düşürmekte hem de öğretmenlerimizin memleketlerinden ayrı kaldıkları süreyi artırmaktadır. Her ikisi öğretmen olup da aynı yerde görev yapamayan eşlerin yalnızca yaz tatillerinde bir araya geldikleri düşünüldüğünde, bu seminerlere aynı yerde katılmaları yapılan seminerleri daha faydalı hale getireceğinden bu yöndeki bir düzenleme kamu yararına da uygun olacaktır.

Yukarıda izah edilen sebeplerle, öğretmenlerimizin stajyer, kadrolu ya da alan farkı gözetilmeksizin. 2017 yılı Haziran avı seminer döneminde yapılacak olan mesleki çalışmalarını istedikleri il ya da ilçe merkezinde yapabilmesine imkan verecek yasal düzenlemelerin gerçekleştirilmesi hususunda gereğinin yapılması talep edildi. MEB’ten gelecek cevap merak edilmektedir. Çünkü 10 günlük süreç sonunda seminerler başlamış olacak! İlgili talep yazısı için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.