1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. Öğretmenlerde Becayiş Uygulaması Tekrar Yapılmalıdır
Öğretmenlerde Becayiş Uygulaması Tekrar Yapılmalıdır

Öğretmenlerde Becayiş Uygulaması Tekrar Yapılmalıdır

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmenlere Becayiş Uygulamasını Tekrar Getirmelidir

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı öğretmenlere BECAYİŞ uygulamasını tekrar getirmelidir. Şubat Ek 15.000 Öğretmen atamasının geride kaldığı şu günlerde yine gündeme getirilmesi gereken konulardan bir tanesi de Öğretmenlerin “Becayiş” yapabilmesi uygulaması. Daha önceden uygulaması yapılan ve hiçbir kuruma, hiçbir kişiye zararı olmayan bilakis öğretmenlerin ilk atamalarından tutunda özür atamalarında da kendi aralarında anlaşarak yapabilecekleri sistemin tekrar uygulanmasının başlaması gereklidir.

Becayiş ile öğretmenler atama başvuruları yapılmadan önce ve atamalar sonrasında gerek sosyal medya gerekse forum sitelerinde kendi aralarında anlaşarak beraber Milli Eğitim Müdürlüklerine başvurmaları halinde atamalarda kendi istekleri doğrultusunda yapabileceklerdir ve bu güzel uygulamanın kimseye bir zararı bulunmamaktadır. Bu uygulamanın en güzel yanı kendi yaşadıkları şehirde çalışmak isteyenlerin becayiş sayesinde rahat bir nefes almalarıdır. Fakat Milli Eğitim her nedense işi hep yokuşa sürerek öğretmenler hangi konuda daha fazla zorluk çekerse o konuyu önlerine sunmaktadır. Bu da bir nevi mobbing diyebiliriz. Oysaki bir öğretmen kendini ne kadar rahat ve huzurlu hissederse o kadar randımanlı çalışmalar sunacaklardır.

Becayiş uygulaması bir an önce devreye sokulmalı ve her atama döneminin ardından yapılmalıdır.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.