1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. MEB PERSONEL ALIMI

  4. Öğretmenlerde Eş Durumu Tayini Nasıl Olacak
Öğretmenlerde Eş Durumu Tayini Nasıl Olacak

Öğretmenlerde Eş Durumu Tayini Nasıl Olacak

MEB Öğretmen Atama Ve Yer Değiştirme Yönetmeliği Taslağı doğrultusunda Öğretmenlerde Eş Durumu Tayini Nasıl Olacak

A+A-

16 Ağustos 2014 tarihinde Devlet Memurlarının Yer Değiştirme Suretiyle Atanmalarına İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik Resmi gazetede yayımlanmış ve Yürürlüğe girmişti. Resmi gazetede yayımlanan Yönetmelik sonrası bizlere de bir çok soru gelmiş ve Kamu Kurumlarında çalışan memurların nasıl etkileneceği sorulmuştu. Bizde MyMemur.Com olarak Okuyucularıma Her Bakanlığın Bu genel yönetmelik kapsamında bir Yönetmelik çıkaracağını belirtmiştik.

Dün MEB Öğretmen Atama Ve Yer Değiştirme Yönetmeliği Taslağını Yayımladı. Taslağın ne zaman yasalaşacağı şuan bilgimiz dışında. Değişim olmadan yasalaşması durumunda  Eş Durumu İle alakalı nasıl bir değişim söz konusu olacak.

Her ikisi de MEB'de çalışan öğretmenlerin yer değişikliğinin hangi kurala göre Öğretmenlerin Eş Durumu ile birleştirilmeleri daha fazla hizmet ihtiyacı duyulan yerlerde mümkün olacak. Eğer Öğretmenin eşi  özelde çalışıyor ise Öğretmenin eşinin talep edilen yerde kesintisiz son üç yıl sosyal güvenlik primi ödemek suretiyle kendi adına veya bir hizmet akdi ile işverene bağlı olarak çalışmış ve halen çalışıyor olması gerekiyor.

MEB Öğretmen Atama Ve Yer Değiştirme Yönetmeliği Neler Getirecek?

Memurların Geçici Görevlendirme Süreleri ile Alakalı Ne Değişti ?

Memurun Yıllık İzni Mazeret İzni Ve İzin Kullanımında Ne Değişti

Memur Can Güvenliği Mazeret Tayini Bilinmesi Gerekenler 16 Ağustos 2014

Aile Birliği Mazeret Tayini ( Eş Durumu Tayini) Nasıl Yapılır Şartlar Nelerdir

Sağlık Durumu Mazeret Tayini Nasıl Yapılır Şartlar Nelerdir 16 Ağustos 2014 Resmi gazete

Memurlar Yer Değiştirme Suretiyle Atama Yönetmeliğinde Neler Değişti

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler