1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. MEB PERSONEL ALIMI

  4. Öğretmenlere Ara Tatilde Ek Ders Ücreti Verilmesi İçin Karar Yayımlandı
Öğretmenlere Ara Tatilde Ek Ders Ücreti Verilmesi İçin Karar Yayımlandı

Öğretmenlere Ara Tatilde Ek Ders Ücreti Verilmesi İçin Karar Yayımlandı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ara tatiller de dahil olmak üzere senede 4 hafta ek ders ücreti verilebilecek. Beklenen karar 29 Kasım 2019 tarihli resmi gazetede yayımlandı.

A+A-

29 Kasım 2019 tarihli resmi gazetede “Millî Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Karar” da değişikliği içeren Cumhurbaşkanı kararı yayımlandı. Bilindiği üzere Ara Tatiller’de öğretmenlere ek ders verilebilmesini içeren bir hüküm yoktu. Yayımlanan karar ile öğretmenlere yılda 4 hafta için 15’er saatten seminerlerde toplam 60 saat ek ders ücreti verilecek.

ARA TATİLDE EK DERS ÜCRETİ VERİLECEK

Öğretmenlere, ilgili mevzuatına göre yaptıkları meslekle ilgili çalışma sürelerinde bir öğretim yılında dört haftayı geçmemek üzere ve fiilen görev yapmaları kaydıyla haftada 15 saat ek ders ücreti ödenir hükmünün getirilmesi ile birer haftalık dört farklı zamana bölünen seminer çalışmalarının tamamında yılda 4 haftayı geçmemek üzere toplam 60 saat ek ders ücreti alınabilecek.

CUMHURBAŞKANI KARARI

Karar Sayısı: 1810

Ekli “Millî Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Karar”ın yürürlüğe konulmasına, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 89 uncu maddesi ile 439 sayılı Kanun hükümleri gereğince karar verilmiştir.

MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI YÖNETİCİ VE ÖĞRETMENLERİNİN DERS VE EK DERS SAATLERİNE İLİŞKİN KARARDA DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR KARAR

MADDE 1- 1 Aralık 2006 tarihli ve 2006/11350 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Millî Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararın 6 ncı maddesinin üçüncü fıkrası aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

“(3) Öğretmenlere, ilgili mevzuatına göre yaptıkları meslekle ilgili çalışma sürelerinde bir öğretim yılında dört haftayı geçmemek üzere ve fiilen görev yapmaları kaydıyla haftada 15 saat ek ders ücreti ödenir.”

MADDE 2- Bu Karar, 18/11/2019 tarihinden geçerli olmak üzere yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 3- Bu Karar hükümlerini Cumhurbaşkanı yürütür.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler