1. HABERLER

  2. SENDİKA

  3. Öğretmenlere Yönelik Şiddeti Protesto Etmek İçin Tüm Sendikalar Çankırı’da Birlikte Eylem Yaptı
Öğretmenlere Yönelik Şiddeti Protesto Etmek İçin Tüm Sendikalar Çankırı’da Birlikte Eylem Yaptı

Öğretmenlere Yönelik Şiddeti Protesto Etmek İçin Tüm Sendikalar Çankırı’da Birlikte Eylem Yaptı

Çankırı'da öğretmenimize yapılan saldırıyı My Memur olarak kınıyoruz. Tüm sendikalar gibi AES'te Çankırı'da Muhammed öğretmen için eylemdeydi. İşte AES'ten öğleden sonra derse girmeme ve eylem açıklamasının detayları.

A+A-

Dün veli tarafından şiddete maruz kalan Muhammet öğretmenimize destek olmak ve öğretmene uzanan elleri protesto etmek için tüm sendikalar ile birlikte Çankırı'da eylemdeydik. Binlerce kişinin katıldığı eyleme Anadolu Eğitim Sendikası Genel başkanı Mehmet Alper ÖĞRETİCİ ve üyelerinin katıldığı eyleme diğer sendikalardan da katılım yüksekti.

Öğretmene şiddetin son bulması ve yetkililerin bu konuda acil yasal düzenleme yapmaları için hep birlikte haykırdık açıklamasında bulunuldu. Öğretici yaptığı açıklamasa şiddete uğrayan Muhammet öğretmenin durumu iyi olduğunu ve geçmiş olsun dileklerini tüm eğitim çalışanları adına iletti.

ÇANKIRI'DAKİ AES ÜYELERİ BUGÜN ÖĞLEDEN SONRA DERSE GİRMEDİ

Eğitim çalışanlarına yönelik şiddet haberleri maalesef bitmiyor. Bu kez de bir veli, Çankırı’da öğretmeni sınıftan çağırıp okulun koridorunda darp etti.

Eğitim çalışanlarımız ne yazık ki can güvenliğinden yoksun bir şekilde görev yapıyor. Hiçbir güvenlik tedbirinin alınmadığı okullarda öğretmenler sık sık veli ve öğrenci şiddetine uğramaktadır.

Çocuklarımızı emanet ettiğimiz öğretmenlerimize yönelik bu şiddet olaylarını kınıyoruz. Anadolu Eğitim Sendikası olarak talebimiz; eğitim çalışanlarına şiddet olaylarında bir şikâyete bağlı kalmadan kamu davası açılabilmesi için yasal düzenlemelerin yapılmasıdır.

Buradan hareketle belirtiyoruz ve yetkililere sesleniyoruz. "Bugün öğleden sonra sendikamızın almış olduğu karar ile Çankırı'daki üyeler derslere girmedi”

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler