Öğretmenlere Yönelik Şiddeti Protesto Etmek İçin Tüm Sendikalar Çankırı’da Birlikte Eylem Yaptı

Çankırı'da öğretmenimize yapılan saldırıyı My Memur olarak kınıyoruz. Tüm sendikalar gibi AES'te Çankırı'da Muhammed öğretmen için eylemdeydi. İşte AES'ten öğleden sonra derse girmeme ve eylem açıklamasının detayları.

featured

Dün veli tarafından şiddete maruz kalan Muhammet öğretmenimize destek olmak ve öğretmene uzanan elleri protesto etmek için tüm sendikalar ile birlikte Çankırı‘da eylemdeydik. Binlerce kişinin katıldığı eyleme Anadolu Eğitim Sendikası Genel başkanı Mehmet Alper ÖĞRETİCİ ve üyelerinin katıldığı eyleme diğer sendikalardan da katılım yüksekti.

Öğretmene şiddetin son bulması ve yetkililerin bu konuda acil yasal düzenleme yapmaları için hep birlikte haykırdık açıklamasında bulunuldu. Öğretici yaptığı açıklamasa şiddete uğrayan Muhammet öğretmenin durumu iyi olduğunu ve geçmiş olsun dileklerini tüm eğitim çalışanları adına iletti.

ÇANKIRI’DAKİ AES ÜYELERİ BUGÜN ÖĞLEDEN SONRA DERSE GİRMEDİ

Eğitim çalışanlarına yönelik şiddet haberleri maalesef bitmiyor. Bu kez de bir veli, Çankırı’da öğretmeni sınıftan çağırıp okulun koridorunda darp etti.

Eğitim çalışanlarımız ne yazık ki can güvenliğinden yoksun bir şekilde görev yapıyor. Hiçbir güvenlik tedbirinin alınmadığı okullarda öğretmenler sık sık veli ve öğrenci şiddetine uğramaktadır.

Çocuklarımızı emanet ettiğimiz öğretmenlerimize yönelik bu şiddet olaylarını kınıyoruz. Anadolu Eğitim Sendikası olarak talebimiz; eğitim çalışanlarına şiddet olaylarında bir şikâyete bağlı kalmadan kamu davası açılabilmesi için yasal düzenlemelerin yapılmasıdır.

Buradan hareketle belirtiyoruz ve yetkililere sesleniyoruz. “Bugün öğleden sonra sendikamızın almış olduğu karar ile Çankırı’daki üyeler derslere girmedi”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Öğretmenlere Yönelik Şiddeti Protesto Etmek İçin Tüm Sendikalar Çankırı’da Birlikte Eylem Yaptı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!