1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. Öğretmenlerin 1 Mayıs’ta Ek Dersinin Kesilmemesi İçin AES’ten Başvuru
Öğretmenlerin 1 Mayıs’ta Ek Dersinin Kesilmemesi İçin AES’ten Başvuru

Öğretmenlerin 1 Mayıs’ta Ek Dersinin Kesilmemesi İçin AES’ten Başvuru

Anadolu Eğitim Sendikası AES, Milli Eğitim Bakanlığına başvuru yaparak 1 Mayıs Emek ve Dayanışma günü öğretmenlerin ek dersinin kesilmemesi gerektiğini bildirdi. AES’in öğretmenlerin ek ders kesintisiyle ilgili MEB’e başvuru detayları için tıklayınız.

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığına “MEB” 1 Mayıs günü tatil ve ek ders konusuyla ilgili başvuru yapıldı. Başvuru ile 1 Mayıs Emek ve Dayanışma gününde öğretmenlerin ek dersinin kesilmemesi istendi. MEB’e yapılan başvuru detayları ve Anadolu Eğitim Sendikası AES’in resmi başvurusuna aşağıdaki PDF dosyasından ayrıca ulaşabilirsiniz. AES’in konuyla ilgili detaylı açıklaması şu şekildedir:

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü;  22 Nisan 2009 tarihinde TBMM’de kabul edilen yasa ile ülkemizde resmi tatil olarak uygulanmaktadır. Bu tarihten itibaren her 1 Mayıs’ta sınıf öğretmeni ve okul öncesi öğretmenlerinden 7 saatlik ek ders ücret kesintisi yapılırken, idarecilerden aynı günün ek dersi, branş öğretmenlerinden de o güne denk gelen ders saatinin genel hesaplamadan düşülmesi ile kesinti yapılmaktadır.

Emek sahiplerinin bu önemli günü kutlaması için resmî tatil yapılıp, bu kutlamayı yapan insanların ücretlerinin kesilmesi çelişki oluşturmaktadır açıklaması yapıldı.

Bu sebeple, ilgili mevzuatta değişiklik yapılarak 1 Mayıs’ın resmi tatil olması nedeniyle MEB Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Karar’ın 16.maddesi kapsamına alınması hakkaniyetli bir yaklaşım olacaktır denildi.

MEB Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararın 16. maddesinde değişiklik yapılarak, milli bayramlarda olduğu gibi 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nde de ders, ek ders ve ders niteliğindeki yönetim görevlerinin yapılmış kabul edilmesi ve yaşanan mağduriyetlerin engellenmesi hususunda Milli Eğitim Bakanlığı’na yazılı talepte bulunuldu.

pdf.jpg

aes-basvuru.jpg

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler