1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. MEB PERSONEL ALIMI

  4. Öğretmenlerin 2018 Yılı İl İçi ve İller Arası Yer Değiştirmelerine İlişkin Açıklama
Öğretmenlerin 2018 Yılı İl İçi ve İller Arası Yer Değiştirmelerine İlişkin Açıklama

Öğretmenlerin 2018 Yılı İl İçi ve İller Arası Yer Değiştirmelerine İlişkin Açıklama

Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü İKGM öğretmenlerin 2018 yılı il içi ve iller arası yer değiştirmelerine ilişkin açıklama yaptı. 30 Eylül tarihi iki branş için değişti. İller arası nakil başvuruları 5 Haziran’da başlıyor.

A+A-

My Memur olarak bugün gündeme getirdiğimiz haberimizin ardından MEB, İnsan kaynakları Genel Müdürlüğü internet sitesinde açıklama yaptı. Coğrafya ve Sosyal Bilgiler öğretmenleri iller arası nakil başvurusu yapamayacaklarına dair yaptığımız haberimizde 2015 yılındaki durumu sendikanın da MEB’e yaptığı talep üzerine gündeme getirmiştik.

MEB İKGM, Öğretmenlerin 2018 yılı il içi ve iller arası yer değiştirmelerine ilişkin açıklamasında Öğretmenlerin 2018 yılı il içi ve iller arası yer değiştirmelerine ilişkin yapılan duyurularda eğitim kurumunda veya ilde çalışılması gereken en az 3 yıllık çalışma süresinin hesabında 30 Eylül 2018 tarihinin esas alınacağı bildirilmişti.

Ancak söz konusu tarih Bakanlık Makamının 22 Mayıs 2018 tarihli ve 19303 sayılı onayı gereğince 31 Ekim 2018 olarak uygulanacaktır denildi. 2015 yılında dava sonucu atamaları geç yapılan Coğrafya ve Sosyal Bilgiler öğretmenleri 3 yıl şartına takılmadan atamaları yapılacak. Öte yandan MEB’den 31 Aralık tarihi baz alınması talebi halen devam ediyor.

43172.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler