1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. MEB PERSONEL ALIMI

  4. Öğretmenlerin 2019 Yaz Özür Grubu Mazeret Atama Yer Değiştirme Duyurusu
Öğretmenlerin 2019 Yaz Özür Grubu Mazeret Atama Yer Değiştirme Duyurusu

Öğretmenlerin 2019 Yaz Özür Grubu Mazeret Atama Yer Değiştirme Duyurusu

Milli Eğitim Bakanlığı 2019 Yaz Tatili Kadrolu Öğretmenlerin Özür Grubu Mazeret Atama Yer Değiştirme Duyurusu yayınlandı.

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı 2019 yaz tatili kadrolu öğretmenlerin aile birliği, sağlık, can güvenliği mazeretleri ve engellilik durumu ile diğer nedenlere bağlı yer değiştirme duyurusu yayımlandı.

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı eğitim kurumlarında görevli kadrolu öğretmenlerin il içi ve iller arasında aile birliği, sağlık, can güvenliği mazeretleri veya engellilik durumu ile diğer nedenlere bağlı yer değişiklikleri, Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği ile Devlet Memurlarının Yer Değiştirme Suretiyle Atanmalarına İlişkin Yönetmelik hükümleri doğrultusunda aşağıda belirtildiği şekilde yapılacaktır.

Başvurular 5-9 Ağustos 2019 tarihleri arasında MEBBİS üzerinden Elektronik Başvuru Formunu doldurmak suretiyle yapacaktır. Öğretmenler, yer değiştirme başvurularını yaptıktan sonra mazeret durumuna ilişkin belgelerini onay için kadrolarının bulunduğu eğitim kurumu müdürlüğüne ibraz etmek zorundadır. Eğitim kurumu müdürlüklerince, ibraz edilen belgeler incelenerek uygun bulunanlar elektronik ortamda tarandıktan sonra Elektronik Başvuru Formunun çıktısı alınarak başvurular onaylanacaktır. Eğitim kurumu müdürlükleri, mazeret durumu belgelerini elektronik ortamda sisteme yansıtarak onay için ilçe ve il millî eğitim müdürlüğüne gönderilmesini sağlayacaktır.

Mazeret durumuna bağlı yer değiştirme talebinde bulunan öğretmenler, mazeretlerinin bulunduğu yerleşim yerindeki eğitim kurumları arasından en çok 40 tercihte bulunabilecektir. 22 - 27 Ağustos 2019 tarihleri arasında tercihlerin yapılması ve onay süreci yapılacaktır. Atamalar ise 29 Ağustos 2019 yapılacak olup öğretmenler 2 Eylül 2019 tarihinden itibaren tebligat ve ilişik kesme işlemlerine başlayabilecektir.

Duyuru ilan metni için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.