1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. MEB PERSONEL ALIMI

  4. Öğretmenlerin 2019 Yılı İl İçi Yer Değiştirme / Atama Başvuruları Ne Zaman
Öğretmenlerin 2019 Yılı İl İçi Yer Değiştirme / Atama Başvuruları Ne Zaman

Öğretmenlerin 2019 Yılı İl İçi Yer Değiştirme / Atama Başvuruları Ne Zaman

Milli Eğitim Bakanlığı 2019 yılı Öğretmen atama ve yer değiştirme takvimi belli oldu. 2019 yılı MEB il içi yer değiştirme başvuruları ne zaman başlıyor? Öğretmenlerin il içi yer değiştirme başvuru takvimi ve tüm detaylar My Memur haberde.

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı “MEB” tarafından açıklanan Öğretmenlerin İl içi yer değiştirme, iller arası yer değiştirme, öğretmenlerin mazeret tayini tarihleri 2019 yılı MEB Atama ve Yer Değiştirme takvimi çerçevesinde belli olmuştu. Öğretmenler 2019 yılı il içi yer değiştirme başvurularının ne zaman başlayacağını sorguluyor. İl İçi yer değiştirme başvurularına dair tüm detayları My Memur olarak hazırladık.

2019 YILI ÖĞRETMENLERİN İL İÇİ TAYİN BAŞVURULARI

Milli Eğitim Bakanlığı MEB 2019 yılı il içi tayin başvuruları için geri sayım başladı. Önümüzdeki ay içerisinde başvurular için gerekli şartlar da yayımlanacak. Öğretmenlerin il içi yer değiştirme işlemlerine ilişkin olarak; başvurular 21-24 Mayıs tarihleri arasında, atamalar 29 Mayıs 2019 tarihinde gerçekleştirileceği belli oldu.

Milli Eğitim Bakanlığı 2019 yılı Öğretmen atama ve yer değiştirme takvimi kapsamında 1 aydan daha kısa süre kalan “İL İÇİ ATAMA BAŞVURULARI” için şartların kesin olarak ne olacağı da yeni yayımlanacak kılavuzda belli olacak. Genel olarak aynı şartlar olmakla beraber yeni hususları da My Memur olarak duyuru yayımlanınca ayrıca sizleri bilgilendireceğiz.

İL İÇİ İSTEĞE BAĞLI YER DEĞİŞTİRMELERE KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Zorunlu çalışma yükümlülüğü olmayan, zorunlu çalışma yükümlülüğünü tamamlayan, zorunlu çalışma yükümlüsü olanlar veya bu yükümlülükten muaf tutulan öğretmenler ile sağlık ve eş durumu mazereti sebebiyle zorunlu çalışma yükümlülüğü ertelenecek öğretmenlerden 30 Eylül 2019 tarihi itibarıyla bulundukları eğitim kurumunda en az 3 yıllık çalışma süresini tamamlayanlar, il içinde yer değiştirme isteğinde bulunabilecektir.

HANGİ DURUMLARDA 3 YIL ŞARTI ARANMAZ?

Halen görev yaptıkları eğitim kurumunda ihtiyaç ve norm kadro fazlası olan öğretmenler ile eğitim kurumlarında ikinci görev kapsamında yönetici olarak görev yapmakta olanlardan yöneticiliğe devam etmek istemeyenler, 3 yıllık çalışma şartı aranmaksızın yer değiştirme isteğinde bulunabilecektir.

İL İÇİ BAŞVURULARINDA HİZMET PUANI HESAPLAMASI

İl içi yer değişikliğine başvuracak öğretmenlerin hizmet puanları, 24 Mayıs 2018 tarihi dikkate alınarak belirlenecektir. 2019 yılı il içi atama başvuruları kapsamında başvuru şartları ve duyuru yayımlanınca sizleri ayrıca bilgilendireceğiz.

MEB atama takvimi için tıklayınız:

pdf.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler