Öğretmenlerin 2019 Yılı İller Arası Yer Değiştirme / Atama Başvuruları Ne Zaman

Milli Eğitim Bakanlığı 2019 yılı Öğretmen atama ve yer değiştirme takvimi ile tüm tarihler belli oldu. 2019 yılı MEB iller arası yer değiştirme başvuruları ne zaman başlayacak? Öğretmenlerin iller arası yer değiştirme başvuru takvimi ve tüm detaylar.

featured

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 2019 yılı öğretmen atama ve yer değiştirme takvimi kapsamında Öğretmenlerin İl içi yer değiştirme, iller arası yer değiştirme, mazeret tayini tarihleri belli olması ile birlikte tarihler belli olmuştu. Öğretmenler 2019 yılı iller arası yer değiştirme başvurularının ne zaman başlayacağını sorguluyor. 2019 yılı öğretmenlerin iller arası yer değiştirme başvurularına dair tüm detayları My Memur olarak hazırladık.

2019 YILI ÖĞRETMENLERİN İLLER ARASI TAYİN BAŞVURULARI

Milli Eğitim Bakanlığı MEB 2019 yılı iller arası tayin başvuruları il içinden sonra başlatılacak. Mayıs ayında il içi tercihlerinin alınmasından sonra Haziran itibarıyla da iller arası için süreç başlayacak. Öğretmenlerin iller arası isteğe bağlı ve zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı yer değiştirme işlemleri için başvurular 10-14 Haziran tarihleri arasında, atamalar ise 18 Haziran 2019 tarihinde gerçekleştirilecek.

Milli Eğitim Bakanlığı 2019 yılı Öğretmen atama ve yer değiştirme takvimi kapsamında “İLLER ARASI ATAMA BAŞVURULARI” için şartların kesin olarak ne olacağı da yeni yayımlanacak duyuru ile açıklanacak. Genel olarak aynı şartlar olmakla beraber yeni hususları da My Memur olarak duyuru yayımlanınca ayrıca sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

İL İÇİ İSTEĞE BAĞLI YER DEĞİŞTİRMELERE KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Zorunlu çalışma yükümlülüğü bulunmayanlar ile bu yükümlülüklerini tamamlayan veya muaf olan öğretmenlerden 31 Ekim 2019 tarihi itibarıyla bulundukları ilde en az 3 yıllık çalışma süresini tamamlayanlar, iller arasında yer değiştirme isteğinde bulunabilecektir.

İLLER ARASI BAŞVURULARINDA HİZMET PUANI HESAPLAMASI

Bakanlığın merkez ve taşra teşkilatı ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarında geçici olarak görevli olup 30 Eylül 2019 tarihine kadar kadrolarının bulunduğu eğitim kurumuna döneceklerini beyan eden öğretmenlerden kadrolarının olduğu ilde en az 3 yıllık çalışma süresini tamamlayanlar, yer değiştirme isteğinde bulunabilecektir. Bunlardan en geç 01 Ekim 2019 tarihi itibarıyla atandıkları eğitim kurumunda göreve başlamayanların atamaları iptal edilecektir.

2019 yılı iller arası atama başvuruları kapsamında başvuru şartları ve duyuru yayımlanınca sizleri ayrıca bilgilendireceğiz.

MEB atama takvimi için tıklayınız:

pdf.jpg

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Öğretmenlerin 2019 Yılı İller Arası Yer Değiştirme / Atama Başvuruları Ne Zaman

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!