1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. MEB PERSONEL ALIMI

  4. Öğretmenlerin Alan Değişikliği Atama Takvimi MEB Tarafından Açıklandı
Öğretmenlerin Alan Değişikliği Atama Takvimi MEB Tarafından Açıklandı

Öğretmenlerin Alan Değişikliği Atama Takvimi MEB Tarafından Açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), öğretmenlerin alan değişikliği 2019-2020 sınav takvimini açıkladı. Alan değişikliği başvuruları ne zaman yapılacak?

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), öğretmenlerin alan değişikliği 2019-2020 sınav takvimini açıkladı. Alan değişikliği başvuruları ne zaman yapılacak? MEB Personel Genel Müdürlüğünün internet sitesinden yayımladığı takvime göre, öğretmen adaylarının ön başvuruları 9-13 Aralık'ta alınacak. Bu sürede, ön başvurular incelenerek eğitim kurumu, ilçe ve il milli eğitim müdürlüklerince onaylanacak veya reddedilecek.

Adayların tercih başvuruları, 23-26 Aralık'ta alınacak. Tercih başvurularının eğitim kurumu müdürlüklerince onaylanmasının ardından atamalar, 31 Aralık'ta gerçekleştirilecek. Görevden ayrılma ve göreve başlama işlemleri ise 17 Ocak-3 Şubat 2020'de yapılacak.

Hangi öğretmenler alan değişikliği yapabilir? Talim ve Terbiye Kurulu, öğretmen atamalarına temel oluşturan ve hangi bölüm mezunlarının öğretmen olarak atanabileceğini ve öğretmenlerin aylık karşılığı okutabileceği dersleri belirleyen 80 sayılı Talim ve Terbiye Kurulu Kararı eki Çizelge'ye göre, geçebileceği alana kaynak olan yükseköğretim programlarından mezun olan öğretmenler, ilan edilen ilanlara Alan değişikliği isteğinde bulunabilirler.

Öğretmenler her istediği zaman alan değişikliği yapabilir mi? Öğretmenler istedikleri zaman alan değişikliği isteğinde bulunamazlar. Bu işlem için Bakanlığın, Öğretmenlerin Alan Değiştirme Kılavuzunu yayınlayarak ilana çıkması gerekmektedir.

Öğretmenler hangi alanlara alan değişikliği başvurusunda bulunabilirler? MEB’in Öğretmenlerin Alan Değiştirme Kılavuzunu yayınlanarak ilana çıktığında bu kılavuz da alan değiştirilecek alanlar da ilan edilmektedir.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler