1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. Öğretmenlerin Ek Dersi Yanlış Hesaplanıyor
Öğretmenlerin Ek Dersi Yanlış Hesaplanıyor

Öğretmenlerin Ek Dersi Yanlış Hesaplanıyor

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ortaöğretim kurumlarındaki öğretmenlerin ek derslerini yanlış hesaplandığını belirten Anadolu Eğitim Sendikasının talebi için tıklayınız.

A+A-

Anadolu Eğitim Sendikası AES, Milli Eğitim Bakanlığının Ortaöğretim kurumları (lise) öğretmenlerinin Hazırlık ve Planlama görevi olarak aldıkları ek derslerin ödenmesinde tereddüte düşülen hususlarla ilgili bakanlığa başvuru yaptı

 

Ek Ders Kararında; Hazırlık ve planlama görevi başlığında müdür yetkili öğretmenler dâhil, her derece ve türdeki örgün ve yaygın eğitim kurumlarında görevli öğretmenlere, haftada 3 saati geçmemek üzere Bakanlığa bağlı okul ve kurumlarda aylık ve ücret karşılığı fiilen okuttukları her 10 saat ders için 1 saat daha hazırlık ve planlama görevi karşılığında ayrıca ek ders ücreti ödenir şeklinde ifadenin yazdığı belirtildi.

 

Bu karar kapsamında da verilmeyen ve tanımı Yüz yüze eğitim: İşletmelerde meslek eğitimi ve staj kapsamında yapılan ders görevleri hariç olmak üzere ibaresi 16 Eylül tarihli değişiklikle Yüz yüze eğitim: İşletmelerde meslek eğitimi ve staj kapsamında yapılan ders görevleri ile öğretim programlarında öngörülen teorik ve uygulamalı derslerin eğitiminin derslik, atölye, laboratuvar, işletmelerin eğitim birimi gibi eğitim ortamlarında öğretmen gözetiminde yapılan eğitimi  şeklinde olduğu sendika tarafından açıklandı.

 

Buna istinaden hazırlık ve planlama için verilecek her 10 saat ders için 1 saat hazırlık ve planlamaya işletmelerde meslek eğitimi ve staj kapsamında yapılan ders görevlerinin eklenmesi talep edildi.

 

Buna benzer olarak Milli Eğitim Bakanlığı Destekleme ve Yetiştirme Kursları için bir öğretmene haftalık 40 saate kadar Ek Ders + DYK kursu verilebileceğini belirmişti. 40 saat tam ek ders alan öğretmen de her 10 saat için 1 ek ders aldığından 4 saat daha ek ders alması gerektiği belirtilmekteydi. Bu uygulamayı yapmayan idareler daha sonradan tereddüte düşülen bu kısmı da vermek durumunda kalmışlardı.

 

Bknz: MEB'e gönderilen yazı için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler