1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. Öğretmenlerin Eş Durumu ve Mazeret Tayin Başvuruları Yarın Sona Eriyor
Öğretmenlerin Eş Durumu ve Mazeret Tayin Başvuruları Yarın Sona Eriyor

Öğretmenlerin Eş Durumu ve Mazeret Tayin Başvuruları Yarın Sona Eriyor

Milli Eğitim Bakanlığı MEB 2017 yılı yaz dönemi aile birliği, sağlık, can güvenliği mazeretleri ile engellilik durumu ile diğer nedenlere bağlı nakil başvurularının 2. aşaması 25 Ağustos 2017 Cuma günü itibarıyla sona eriyor.

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Öğretmenlerin 2017 yılı yaz tatili aile birliği, sağlık, can güvenliği mazeretleri ve engellilik durumu ile diğer nedenlere bağlı yer değiştirme 1. aşama başvurularının tamamlanmasının ardından 22 Ağustos’ta başlayan başvurular 25 Ağustos Cuma günü itibarıyla sona eriyor.

2017 yılı yaz dönemi öğretmenlerin mazeret durumuna bağlı yer değiştirme işlemlerinin 1. aşamasında başvurusu onaylanmış tüm öğretmenlerin atanmaları durumunda kurumlarında ihtiyaç oluşturacak öğretmen sayısını içeren 2017 yılı (Ağustos ayı) mazeret durumuna bağlı yer değiştirme kontenjanlarının yayımlanmasının ardından muhtemel boşalacak kurum ve kontenjanları da belli olmuştu.

Öğretmenler kontenjanlar dahilinde başvurularını yarına kadar tamamlamaları gerekmektedir. Öğretmenler kılavuz hükümleri çerçevesinde tercih sayfalarını doldururken kurum tiplerine uygun "Muhtemel Boşalacak Kurum Kontenjanları" dahil tüm kurumlarını dikkate almaları gerektiği açıklanmıştı.

2017 yılı mazeret tayinlerinde "Muhtemel Boşalacak Kurum Kontenjanları; İl Milli Eğitimlerde belirlenen boş kontenjanların dışında, bu kurumlardan özür durumuna bağlı başvuruda bulunmuş öğretmen sayısını ifade etmekte olup atama işlemi sırasında bu kurumlardan ayrılan öğretmen sayısı kadar atama yapılacaktır.

Atama işlemi sırasında ayrılan olmaması durumunda bu kurumları tercih eden öğretmenlerin bu tercihleri değerlendirmeye alınmayacaktır.

MEB, başvuruları 25 Ağustos 2017 Cuma günü saat 15’de sonlandıracağından öğretmenlerin tercih başvurularını belirtilen saate kadar yapmaları gerekmektedir. Milli Eğitim Bakanlığına bağlı eğitim kurumu müdürlükleri de 25 Ağustos 2017 Cuma günü 17'de onaylama işlemlerini tamamlayacaklardır. Başvuru yapmak için TIKLAYINIZ. Kontenjanlar için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.