1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. Öğretmenlerin Hafta Sonu Ders Ücretleri Meclis'de Görüşülüyor
Öğretmenlerin Hafta Sonu Ders Ücretleri Meclis'de Görüşülüyor

Öğretmenlerin Hafta Sonu Ders Ücretleri Meclis'de Görüşülüyor

Öğretmenlerin hafta sonlarında girdiği ek ders ücretlerine zam yapılmasına ilişkin Kanun Teklifi Meclis Genel Kurulunda görüşülmeye başladı

A+A-

Öğretmenlerin hafta sonlarında girdiği ek ders ücretlerine zam yapılmasına ilişkin Kanun Teklifi Meclis Genel Kurulunda görüşülmeye başladı.

TBMM Genel Kurulu’nun görüşmeye başladığı 688 sıra sayılı Kanun  Teklifi içerisindeki maddelerden biride öğretmenlerin ek ders ücretlerine yapılacak zam hakkında.Kanun Teklifi Plan ve Bütçe Komisyonundan geçerek Meclis’e geldi ve görüşülmeye başlandı.

Kanun Teklifi 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun ikinci fıkrasının şu  şekilde değiştirilmesini öngörüyor. "Bu ücretler, özel eğitime muhtaç öğrencilerin eğitim ve öğretim gördüğü kurumlarda görevli öğretmen ve yöneticiler ile bu öğrencilere yönelik olarak açılan özel sınıf öğretmenlerine ve cezaevlerinde görevli öğretmenlere % 25, Milli Eğitim Bakanlığı Örgün ve Yaygın Eğitimi Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yönergesi kapsamında görev alan yönetici ve öğretmenlere %100 fazlasıyla ödenir."

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler