1. HABERLER

  2. SENDİKA

  3. Öğretmenlerin Özür Durumu Atama Takvimini Değişmelidir
Öğretmenlerin Özür Durumu Atama Takvimini Değişmelidir

Öğretmenlerin Özür Durumu Atama Takvimini Değişmelidir

Anadolu Eğitim Sendikası AES tarafından MEB’e başvuru yapılarak özür durumu atama takvimi değişmesi gerekliliğini talep etti. İşte özür durumu atama takvim değişikliği talepleri My Memur haberde.

A+A-

Bilindiği üzere Milli Eğitim Bakanlığı tarafından her yıl Ağustos ayında özür durumu atamaları gerçekleştirilmektedir. Atama takvimi uzun sürmekte ve ayrılış-başlayış işlemleri eylül ayında okulların başlamasına kadar sürmekte ve öğretmenler yeni atama yerine yerleşmekte sıkıntılar yaşamaktadır.

Anadolu Eğitim Sendikası tarafından Milli Eğitim Bakanlığına başvuru yapıldı. Başvuruda öğretmenlerin her yıl Ağustos ayında olan atama takviminin öne çekilmesi talep edildi. Anadolu Eğitim Sendikası Hukuk Sekreterliği tarafından MEB’e gönderilen resmi talep şöyledir:

Bilindiği üzere Milli Eğitim Bakanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğine göre her yıl olduğu gibi ağustos ayında özür durumu atama başvuruları alınmaktadır. Bu yıl alınan karara göre eylül ayında okulların başlaması öne çekilmiş ve okulların erken açılması planlanmıştır. Ancak 2019 ağustos ayı özür durumu atama takvimi değişmemiş, aynı kalmıştır.

2019 yılı ağustos özür durumu atama takvimine göre atama sonuçlarının 29 Ağustos 2019’da duyurulacağı yayınlanmıştı. İlişik kesme işlemlerinin ise 2 Eylül’den itibaren yapılacağı duyurulmuştu. Bu duruma göre 1. Sınıfların eylül ayının ilk haftasında uyum eğitimine alınacağı, ayrıca öğretmenlerin ev bulma yerleşme konularında zamanın kısıtlı olacağı düşünüldüğünde, atamaların çok geç olacağı, öğretmenlerin ve eğitimin bundan etkileneceği görülmektedir.

Özür durumu atama takviminin, atama kılavuzu yayımlanırken yeniden gözden geçirilmesi, atama ve yer değiştirme işlemlerinin ağustos ayı içerisinde bitirilmesi yerinde bir uygulama olacaktır denildi.

atama-004.jpg

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler