1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. Öğretmenlerin Tayininde 3 Yıl Şartı Şubat'ta Yok Ağustos'ta Var
Öğretmenlerin Tayininde 3 Yıl Şartı Şubat'ta Yok Ağustos'ta Var

Öğretmenlerin Tayininde 3 Yıl Şartı Şubat'ta Yok Ağustos'ta Var

MEB öğretmenlerin eş durumu tayininde 3 yıl şartının 2015 Şubat ayında uygulanmayacağını Ağustos ayında uygulanacağını açıkladı.

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığıöğretmenlerin eş durumu özür grubu yer değiştirmelerinde 3 yıl şartını 2015 Şubat’ta uygulanmayacağını söyledi. Ağustosta öğretmenler 3 yıl mağduru olmak istemiyor.

Milli Eğitim Bakanlığıöğretmenlerin eş durumu özür grubu yer değiştirmelerinde eşi özel sektörde çalışan eş için 3 yıl şartını 2015 Şubat’ta (yarıyıl) uygulanmayacağını söyledi. Ancak bizler (daha sonrakiler) Ağustos ayında mağdur olacağız. Bu yüzden 1 yıl içerisinde 2 farklı uygulama olması hem vicdana hem adalete hem de Anayasaya aykırıdır. Ricamız 3 yıl şartının Ağustos eş durumu özür grubu tayinlerinde de uygulanmamasıdır.

Şubatta tayin isteyecek arkadaşları muaf ettiler ama Ağustos’ta isteyeceklere uygulayacaklar. 1 hafta önce haberlerde 2015’te uygulanmayacağı söylendi. Devlet kanallarında dahi bu haber yapıldı ancak 2015’e Ağustos ayını da eklemediler. Biz atandığımızda son 2 yılda 360 gün sigorta ibaresi vardı ve biz bununla işlem görmeyi istiyoruz. Kazanılmış hakkımız elimizden alınıyor. Öğretmenler arasındaki bu ayrımın giderilmesi için yetkililerden bir açıklama bekliyoruz.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.