1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. Öğretmenlerin Yer Değiştirme İşlemlerinde Çalışma Süreleri 31 Aralık Olarak Baz Alınmalıdır
Öğretmenlerin Yer Değiştirme İşlemlerinde Çalışma Süreleri 31 Aralık Olarak Baz Alınmalıdır

Öğretmenlerin Yer Değiştirme İşlemlerinde Çalışma Süreleri 31 Aralık Olarak Baz Alınmalıdır

Türk Eğitim-Sen tarafından öğretmenlerin yer değiştirme işlemlerinde çalışma süresinin hesabında 31 Aralık tarihi baz alınması için Milli Eğitim Bakanlığına başvuru yapıldı.

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı 2019 yılı il içi yer değiştirme başvuruları 24 Mayıs 2019 tarihi itibarıyla sına eriyor. İl içi başvurularının ardından iller arası ve mazeret tayinleri için başvuru süreçleri başlayacak. Türk Eğitim-Sen tarafından öğretmenlerin tüm yer değiştirme başvurularında çalışma sürelerinin 30 Eylül olarak değil, 31 Aralık olarak baz alınması talep edildi ve resmi olarak başvuru yapıldı.

Öğretmenlerin atama ve yer değiştirme işlemlerinde 30 Eylül tarihinin esas alınmasından dolayı gereken hizmet süresi hesabında bir takım sıkıntılar yaşanmaktadır.  Çeşitli nedenlerle hizmet süresi eksik kalan öğretmenlerimiz yer değişikliği talebinde bulunamayacak ve yaklaşık bir yıl daha eski görev yerinde çalışmak zorunda kalacaklardır.

Türk Eğitim Sen olarak olası mağduriyetlerin önüne geçebilmek adına öğretmenlerin yer değişikliği yapılabilmesi için çalışılması gereken süre hesabında 31 Aralık tarihinin baz alınması ve bu hususta gerekli düzenlemelerin yapılarak mağduriyetlerin giderilmesi hususunda Milli Eğitim Bakanlığı’na talepte bulunuldu.

TÜRK EĞİTİM-SEN, Türkiye Eğitim, Öğretim ve Bilim Hizmetleri Kolu Kamu Çalışanları Sendikası tarafından “Çalışma Süresi Hesabında 31 Aralık Tarihinin Baz Alınması” konulu yazı şu şekildedir:

Öğretmenlerin yer değiştirme işlemlerinde 30 Eylül tarihinin esas alınmasından dolayı gereken hizmet süresi hesabında bir takım sıkıntılar yaşanmakladır. Çeşitli nedenlerle hizmet süresi eksik kalan öğretmenlerimiz yer değişikliği talebinde bulunamayacak ve yaklaşık bir yıl daha eski görev yerinde çalışmak zorunda kalacaklardır.

Bakanlığınızca olası mağduriyetlerin önüne geçebilmek adına öğretmenlerin yer değişikliği yapılabilmesi için çalışılması gereken süre hesabında 31 Aralık tarihinin baz alınması ve bu hususta gerekli düzenlemelerin yapılarak mağduriyetlerin giderilmesi hususunda gereğinin yapılması istendi.

İlgili resmi yazı için tıklayınız:

pdf.jpg

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler