Öğretmenlerin Yer Değiştirme İşlemlerinde Çalışma Süreleri 31 Aralık Olarak Baz Alınmalıdır

Türk Eğitim-Sen tarafından öğretmenlerin yer değiştirme işlemlerinde çalışma süresinin hesabında 31 Aralık tarihi baz alınması için Milli Eğitim Bakanlığına başvuru yapıldı.

54092
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Milli Eğitim Bakanlığı 2019 yılı il içi yer değiştirme başvuruları 24 Mayıs 2019 tarihi itibarıyla sına eriyor. İl içi başvurularının ardından iller arası ve mazeret tayinleri için başvuru süreçleri başlayacak. Türk Eğitim-Sen tarafından öğretmenlerin tüm yer değiştirme başvurularında çalışma sürelerinin 30 Eylül olarak değil, 31 Aralık olarak baz alınması talep edildi ve resmi olarak başvuru yapıldı.

Öğretmenlerin atama ve yer değiştirme işlemlerinde 30 Eylül tarihinin esas alınmasından dolayı gereken hizmet süresi hesabında bir takım sıkıntılar yaşanmaktadır.  Çeşitli nedenlerle hizmet süresi eksik kalan öğretmenlerimiz yer değişikliği talebinde bulunamayacak ve yaklaşık bir yıl daha eski görev yerinde çalışmak zorunda kalacaklardır.

Türk Eğitim Sen olarak olası mağduriyetlerin önüne geçebilmek adına öğretmenlerin yer değişikliği yapılabilmesi için çalışılması gereken süre hesabında 31 Aralık tarihinin baz alınması ve bu hususta gerekli düzenlemelerin yapılarak mağduriyetlerin giderilmesi hususunda Milli Eğitim Bakanlığı’na talepte bulunuldu.

TÜRK EĞİTİM-SEN, Türkiye Eğitim, Öğretim ve Bilim Hizmetleri Kolu Kamu Çalışanları Sendikası tarafından “Çalışma Süresi Hesabında 31 Aralık Tarihinin Baz Alınması” konulu yazı şu şekildedir:

Öğretmenlerin yer değiştirme işlemlerinde 30 Eylül tarihinin esas alınmasından dolayı gereken hizmet süresi hesabında bir takım sıkıntılar yaşanmakladır. Çeşitli nedenlerle hizmet süresi eksik kalan öğretmenlerimiz yer değişikliği talebinde bulunamayacak ve yaklaşık bir yıl daha eski görev yerinde çalışmak zorunda kalacaklardır.

Bakanlığınızca olası mağduriyetlerin önüne geçebilmek adına öğretmenlerin yer değişikliği yapılabilmesi için çalışılması gereken süre hesabında 31 Aralık tarihinin baz alınması ve bu hususta gerekli düzenlemelerin yapılarak mağduriyetlerin giderilmesi hususunda gereğinin yapılması istendi.

İlgili resmi yazı için tıklayınız:

pdf.jpg

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!