1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. Öğretmenliğe Atanmada KPSS Puanı Tek Başına Yeterli Olmayacak
Öğretmenliğe Atanmada KPSS Puanı Tek Başına Yeterli Olmayacak

Öğretmenliğe Atanmada KPSS Puanı Tek Başına Yeterli Olmayacak

Dün Resmi Gazete'de yayımlanan Öğretmen Strateji Belgesi öğretmen atamalarına ilişkin önemli detaylar içeriyor. Yayımlanan Öğretmen Strateji Belgesinde öğretmen atama sistemine ilişkin önemli detaylar yer alıyor. İşte konuya ilişkin ayrıntılar...

A+A-

9 Haziran 2017 Cuma tarihli resmi gazetede yayımlanan Öğretmen Strateji Belgesi atama bekleyen öğretmen adaylarını ve MEB'de görev yapan binlerce öğretmeni yakından ilgilendiren önemli detaylar içeriyor. Öğretmen Strateji Belgesine göre 2018 yılının sonuna kadar öğretmen atama sisteminde önemli değişiklikler yapılması öngörülüyor.

Atama bekleyen öğretmenleri yakından ilgilendiren Öğretmen Strateji Belgesi 9 Haziran 2017 Cuma tarihli resmi gazetede yer aldı.Öğretmen Strateji Belgesine göre 2018 yılına kadar öğretmen atama sisteminde değişikliğe gidilmesi hedefleniyor. Öğretmen Strateji Belgesinde öngörülen hedefler gerçekleştirilirse öğretmenliğe atanmada KPSS tek başına yeterli olmayacak. 

Öğretmen Strateji Belgesinde yer alan hedeflere göre öğretmenliğe atanmada KPSS'nin dışında adayların lisans öğrenimdeki başarısı, staj dosyası ve staj puanları gibi öğretmenlik uygulaması gibi verilerde etkili olacak. Öğretmen Strateji Belgesinde öngörülen hedefler gerçekleştirildiği zaman öğretmen olarak atanmak daha da zorlaşacak.

Mevcut öğretmen atama sisteminde mülakatın gelmesiyle birlikte etkisi azalan KPSS'nin Öğretmen Strateji Belgesinde yer alan hedefler gerçekleştirldiğinde etkisi daha da azalacak. Öğretmen olmak için çok zorlu bir süreçten geçen öğretmen adayları MEB'in Öğretmen Strateji Belgesinde önörülen hedefleri gerçekleştirmesi halinde daha da zorlaşacak. 

Öğretmen Strateji Belgesinin yayımlanmasının ardından atama bekleyen binlerce öğretmen adayı öğretmen atama sisteminin ne zaman değişeceği konusunu damerak etmeye başladı. Öğretmen Strateji Belgesine göre sistemin 2018 yılı sonuna kadar gerçekleştirilmesi öngörülüyor ama sistemin tam olarak ne zaman değişeceği konusu netlik kazanmış değil. Öğretmen strateji belgesinin tüm detaylarına ulaşmak için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.