1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. Öğretmenlik Alanları, Atama ve Ders Okutma Esaslarında Değişiklik Yapıldı
Öğretmenlik Alanları, Atama ve Ders Okutma Esaslarında Değişiklik Yapıldı

Öğretmenlik Alanları, Atama ve Ders Okutma Esaslarında Değişiklik Yapıldı

Milli Eğitim Bakanlığı Danıştay'ın vermiş olduğu kararda Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenliği için kaynak teşkil olan bölümlerde değişiklik yapmıştı. Buna göre MEB’in İlahiyat Fakültesi mezunlarının önceliğinin değişmesi gerektiğini belirtmişti. MEB

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı tarafından 2017 yılı Kasım ayı tebliğler dergisinde öğretmenlik alanları, atama ve ders okutma esasları ile eki çizelgede değişiklik yapılmasına dair karar yayımlandı.

Hukuk Hizmetleri Genel Müdürlüğünün 01 Ağustos 2017 tarihli yazısı üzerine Kurulun 20 Şubat 2014 tarihli ve 9 sayılı kararıyla kabul edilen öğretmenlik alanları, atama ve ders okutma esasları ile eki çizelgede ekli örneğine göre değişiklik yapılması gerektiğine dair Danıştay kararı gereğini bildirdi.

Buna göre Mart 2014 tarihli ve 2678 sayılı Tebliğler Dergisinde yayımlanan “Öğretmenlik Alanları, Atama ve Ders Okutma Esasları” eki çizelgenin 16 sıra numaralı bölümü ekte yer alan şekilde değiştirilmiştir denildi.

Birinci öncelikte atama yapılabilecek branşlar; 1. İlköğretim Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği olarak belirtildi.

İkinci öncelikte atama yapılabilecek branşlar; İlahiyat Bilimleri Fakültesi, Uluslararası İslam ve Din Bilimleri Fakültesi, Dinî İlimler Fakültesi, 6. İslami İlimler Fakültesi olarak belirtildi. Tebliğler dergisi için TIKLAYINIZ.

din-kulturu.jpg

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.