1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. Öğretmenlik Branşlarında Atama Bölümleri Değişti
Öğretmenlik Branşlarında Atama Bölümleri Değişti

Öğretmenlik Branşlarında Atama Bölümleri Değişti

Milli Eğitim Bakanlığı MEB Temmuz ayı Tebliğler Dergisi yayınlandı. Bazı öğretmenlik branşlarında atama bölümleri değişti. Öğretmenlik branşlarına başvuru için atama yapılacak yeni bölümler haberimizde yer alıyor.

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı 2017 yılı Temmuz ayı Tebliğler Dergisi yayınlandı. Tebliğler Dergisinde en çok dikkat çeken kısım ise Öğretmenlik Alanları, Atama Ve Ders Okutma Esaslarında Değişiklik Yapılmasına Dair Esaslar oldu. Bu kapsamda yapılan değişiklikler ile öğretmenlik branşlarına atama yapılacak bölümlerde değişikliğe gidildi. Detayları haberimizde inceledik.

Öğretmenlik Alanları, Atama Ve Ders Okutma Esaslarında Değişiklik Yapılmasına Dair Esaslar ile biyoloji, gazetecilik, grafik, inşaat teknolojisi / yapı dekorasyon, matematik, müzik, raylı sistemler inşaat, ulaştırma hizmetleri ve maden teknolojisi branşlarına yapılacak öğretmen atamaları için gerekli mezuniyet şartlarında değişikliğe gidildi.

Biyoloji öğretmeni olmak için gerekli mezuniyet şartlarının arasına biyoloji ve moleküler biyoloji bölümü de eklendi. En çok dikkat çeken değişiklik ise matematik branşında yapıldı. Buna göre artık matematik mühendisliği bölümü mezunları da matematik öğretmenliği yapabilecek. Ancak bu mezunlar; matematik öğretmenliği, matematik - bilgisayar ve matematik bölümü mezunlarından ihtiyaç karşılanamaması durumunda atanacak.

MEB Tebliğler Dergisi'nde yer alan değişikliğe göre müzik branşının kaynak bölümlerinde de bir değişiklik yapıldı. Buna göre artık Geleneksel Türk Müzikleri bölümü de atama yapılacak bölümler arasında yer alacak. Ayrıca maden teknolojisi adı altında açılan yeni branşa maden mühendisliği mezunları atanabilecek. Milli Eğitim Bakanlığı 2017 yılı Temmuz ayı Tebliğler Dergisi için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.