1. HABERLER

  2. SENDİKA

  3. OHAL Komisyon Kararı İle Göreve İade Edilen Memurların Mali ve Sosyal Haklarının Ödenmesi Talep Edildi
OHAL Komisyon Kararı İle Göreve İade Edilen Memurların Mali ve Sosyal Haklarının Ödenmesi Talep Edildi

OHAL Komisyon Kararı İle Göreve İade Edilen Memurların Mali ve Sosyal Haklarının Ödenmesi Talep Edildi

Eğitim-Bir-Sen tarafından Maliye Bakanlığı ile Devlet Personel Başkanlığı'na göreve iade edilenlerin mali ve sosyal haklarının tamamının verilmesi konusunda görüş talep edildi. Sendikanın gönderdiği tüm yazılar için tıklayınız.

A+A-

Maliye Bakanlığı ile Devlet Personel Başkanlığı’na başvuru yapan Eğitim-Bir-Sen, OHAL komisyonu tarafından kamu görevine iade edilenlerin mali ve sosyal haklarının verilmesi talebinde bulundu.

Talep yazısında kamu görevinden çıkarıldıkları süreden başlayarak göreve iade edildikleri zaman dilimindeki tüm mali ve sosyal hakların verilmesi istendi. Konuyla ilgili olarak bir görüş yazısı istendi ve göreve iade edilenlerle ilgili bilgi istendi.

OHAL kapsamında KHK’larda görevden ihraç edilen memurlar, tekrar kamu görevine iade edildikleri sürede mali ve sosyal hakların ödeneceği hükmü bulunduğu hatırlatıldı. OHAL inceleme komisyonu kararı ile göreve dönenlerin 685 sayılı KHK’da bu hükmün açıkça belirtildiği ifade edildi.

AYM de konuyla ilgili olarak bireysel başvuru kararı sonucu göreve iade edilmede yöntem ve sonuçlara dair KHK’lar ile hükümler ihdas ettiği hatırlatıldı.

Tüm bu düzenlemelerin sonucu olarak görevine iade edilen kişilerin ilgili sürelerdeki mali ve sosyal haklarının ödenmesi için Maliye Bakanlığı ve Devlet Personel Başkanlığından görüş yazısı talep edildi. MB’ye gönderilen yazı için TIKLAYINIZ. DPB’ye gönderilen yazı için TIKLAYINIZ. Sendikanın açıklamasının tam metni için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.