OHAL Komisyonuna Başvurular Başladı

OHAL Komisyonuna başvurular başladı. Kamudan ihraç edilen memurların itirazlarını yapabilecekleri OHAL Komisyonu bugün itibariyle itirazları almaya başlıyor. OHAL komisyonuna nasıl başvurulur?

32692
Daha Fazla Göster

Olağanüstü Hal İşlemleri İnceleme Komisyonuna başvurular başladı. Daha önce belirtildiği üzere 17 Temmuz 2017 tarihinde, OHAL kapsamında hakkında işlem yapılan memur, öğrenci, emekli personel ve tüzel kişiliklerin itirazları alınacak. Haksız şekilde ihraç edildiğini düşünen ve itirazda bulunmak isteyenler online başvuru yapabilecek.

OHAL Komisyonu nedir? Şubat ayında çerçevesi çizilen komisyon, kamu kurumlarından ihraç edilen memurlardan bazılarının mağduriyet yaşadığı ve hukuk yollarına başvuramadığı itirazları üzerine kuruldu. Mayıs ayında üyeleri belirlenen komisyon, 12 Temmuz 2017 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanan Olağanüstü Hal İşlemleri İnceleme Komisyonunun Çalışmasına İlişkin Usul ve Esaslar kapsamında çalışacak.

OHAL Komisyonuna nasıl başvuru yapılır? OHAL kapsamında hakkında işlem yapılan gerçek veya tüzel kişiler, online olarak başvuru yapabilecek. Aşağıda verilen bağlantıdaki sayfada, şahsen başvuru yapacak kişinin T.C. kimlik numarası, adı ve soyadı, annesinin kızlık soyadı ve cep telefonu numarası doldurulacak. Sonrasında ise açılan sayfada dilekçe yazılıp bunun çıktısı alınacak ve ilgili valiliğe teslim edilecek.

OHAL işlemlerine yapılacak itirazlar doğrudan OHAL komisyonuna ulaşmayacak. Başvurular valiliklere teslim edilecek. Ayrıca Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı gibi birçok bakanlık, valiliklerin yanı sıra bakanlığa da başvuru yapılabileceğini internet sitelerinde paylaştıkları duyurular ile ilan ettiler. OHAL komisyonuna başvuru sayfası için TIKLAYINIZ.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
OHAL Komisyonuna Başvurular Başladı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!