OHAL Komisyonuna Gönderilecek Dosyaların Zamanı İle İlgili Açıklama Yapıldı

Olağanüstü Hal OHAL İşlemleri İnceleme Komisyonu tarafından Hakimler ve Savcılar Kuruluna HSK'ya gönderilen yazı yayımlandı. Dosyaların gönderileceği süre ve usul ile ilgili detaylar verildi. İşte resmi açıklama.

32354
Daha Fazla Göster

685 Sayılı KHK Kapsamında, Yargı Mercilerince Dosyaların Olağanüstü Hal İşlemleri İnceleme Komisyonuna Gönderilmesinde İzlenilecek Usule İlişkin Duyuru yayımlandı. Hakimler ve Savcılar Kurulu tarafından yapılan açıklama şu şekildedir:

BAŞBAKANLIK Olağanüstü Hal İşlemleri İnceleme Komisyonu, Hakimler ve Savcılar Kuruluna gönderdiği yazı ile 2 Temmuz 2017 tarihli ve 685 sayılı Olağanüstü Hal İşlemleri İnceleme Komisyonu Kurulması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile Olağanüstü Hal İşlemleri İnceleme Komisyonu kurulmuştur denildi.

685 sayılı KHK’nın Geçici 1’inci maddesinin 2’nci fıkrası gereğince, bu Kanun Hükmünde Kararname kapsamında Komisyonumuz tarafından başvuruların alınmaya başlanacağı tarih, bu maddenin yayımlandığı tarihten itibaren altı ayı geçmemek üzere Başbakanlık tarafından ilan edileceği açıklandığı belirtildi.

Yargı mercilerinde bulunan ve 685 sayılı KHK’ınn Geçici 1’inci maddesinin 3’üncü fıkrası gereğince yargı mercilerince hakkında karar verilmesine yer olmadığına karar verilerek OHAL Komisyonuna gönderilecek dosyaların, Başbakanlık tarafından ilan edilecek başvuru alma tarihinden itibaren başvuruların alınacağı altmış günlük sürenin bitiminden sonra Komisyona gönderilmesinde; Komisyonun daha etkin, verimli çalışması ve de usul ekonomisi yönleriyle OHAL komisyonu tarafından uygun görüldüğü açıklandı. Resmi açıklama metni için TIKLAYINIZ.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
OHAL Komisyonuna Gönderilecek Dosyaların Zamanı İle İlgili Açıklama Yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!