1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. OHAL Komisyonundan 695 Sayılı KHK Açıklaması
OHAL Komisyonundan 695 Sayılı KHK Açıklaması

OHAL Komisyonundan 695 Sayılı KHK Açıklaması

OHAL Komisyonu tarafından 695 sayılı KHK ile ihraç edilen kamu personelleri hakkında açıklama yapıldı. 695 sayılı KHK ile ihraç edilen 2 bin 756 kamu görevlisi için itiraz tarihleri açıklandı.

A+A-

OHAL Komisyonu tarafından 695 sayılı KHK ile ihraç edilen kamu personelleri hakkında açıklama yapıldı. 24 Aralık 2017 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan 695 sayılı KHK (Kanun Hükmünde Kararname) ile memuriyetten çıkarılan personellerin itirazlarını 21 Şubat 2018 tarihine kadar OHAL Komisyonuna yapmaları gerektiği belirtildi.

685 sayılı KHK gereğince kurulan Olağanüstü Hal İşlemleri İnceleme Komisyonu'na yapılacak başvurulara ilişkin hususlar, 12 Temmuz 2107 tarihli ve 30122 mükerrer sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Olağanüstü Hal İşlemleri İnceleme Komisyonunun Çalışmasına İlişkin Usul ve Esaslar Tebliğinde belirlendi. 695 sayılı KHK ile ihraç edilen 2 bin 756 kamu görevlisi için itiraz süresi 21 Şubat 2018 tarihinde sona erecek.

695 sayılı KHK ile haklarında doğrudan işlem tesis edilen gerçek ve tüzel kişiler tarafından elektronik ortamdaki başvuru işlemlerine ilişkin evrak teslim ve başvuru alındı belgesi düzenleme işlemi 21 Şubat 2018 tarihi Çarşamba günü mesai bitimine kadar devam edecek. Bu tarihten sonra yapılan başvurular kabul edilmeyecek.

Başvurular https://ohalkomisyonu.basbakanlik.gov.tr adresinde bulunan ve elektronik ortamda hazırlanan başvuru formunun alınan çıktısı imzalanarak ekinde ibraz edilecek belgelerle birlikte valiliklere veya ilgili kuruma teslim edilmesini müteakip buradaki görevli kişi tarafından yapılacak onay işleminden sonra tamamlanacak.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.