Okul Müdürü’nden engelli memura Bank Asya tehditi

İzmir de MEB'e bağlı bir okulda, okul müdürü engelli memura Bank Asya'da hesap açtırıp, verdiği paraları düzenli olarak hesaba aktarmasını istedi. Darbe girişiminden sonra bu durumdan kimseye bahsetmemesi için tehdit etti.

23440
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

FETÖ ile ilişiği bulunan tüm kamu personellerinin araştırmaları en ince ayrıntılarıyla devam ediyor. İzmir Milli Eğitim Müdürlüğünce yürütülen araştırmalarda FETÖ’nün engelli çalışanları dahi suistimal etti belirlenerek pes dedirtti. İzmir Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi örgütün temizlenmesi için titizlikle çalıştıklarını ifade etti.

İzmir Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, tüm personellerin tek tek incelendiğini, örgütün devletten tamamen temizlenmesine önem gösterdikleri ve mağduriyetin yaşanmaması için çok dikkatli olduklarını aktardı. İzmir Milli Eğitim Müdürü Yahşi, FETÖ temizliğinde karşılaştığı bir durumu da anlattı. Bornovada bir okulun engelli kadrosunda istihdam edilen ve örgütle bağı olduğu şüphesiyle açığa alınan zihinsel engelli T.B.Ö. adlı memurla ilgili araştırmada, FETÖ’nün engelli insanları bile kullandığını ortaya koydu. Yapılan soruşturmada, engelli memurun okul müdürü B.S.’nun talimatıyla hesap açtığı ve müdürün düzenli olarak verdiği paraları Bank Asya’ya giderek yatırdığı tespit edildi.

Bornova Suphi Koyuncuoğlu Anadolu Lisesi okul müdürü bununla da kalmayıp engelli memuru darbe girişiminin ardından tehdit etti. Engelli memuru yayına çağırdığı ve Bank Asya meselesinden kimseye bahsetmemesini, memurun açığa alınmasıyla kesilen maaş farkını kendisine ödeyeceğini, hakkında şikâyetçi olmamasını, ona sahip çıkıp kurtaracağını aksi durumda memurluğunun yanacağını söylediği öğrenildi.

Bu araştırmalardan sonra Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, okul müdürünün açığa alınarak hakkında soruşturma başlatıldığını, daha önce açığa alınmış zihinsel engelli memur T.B.Ö’nün ise görevine iadesi için Milli Eğitim Bakanlığına gerekli bilgi ve belgelerin gönderildiğini dile getirdi.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!