Okul Öncesi Eğitim Devam Edecek mi?

Pandemi tedbirleri kapsamında, kabine toplantısının ardından açıklamalar yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, önlemler bağlamında yüz yüze eğitimin 4 Ocak tarihine kadar bittiğini açıklamıştı.

73215
Daha Fazla Göster

Erdoğan’ın açıklamasının ardından tüm eğitim kurumlarında yüz yüze eğitim sona ererken, 4 Ocak tarihine kadar uzaktan eğitim ile öğrenciler ders almaya başlayacak. Fakat Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, uzaktan eğitim kararının ardından yapmış olduğu açıklamada yüz yüze eğitim sürecinin anaokulu ve kreşler için geçerli olduğunu, bu eğitim kurumlarında öğrencilerin eğitim görmeye devam edeceğini açıklamıştı. Fakat birçok veli, anaokulu ve kreşlerin kapanıp kapanmadığı hakkında araştırma yapmaya devam ediyor.

Okul Öncesi Eğitim Sona Erecek mi?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlığını yürüttüğü Kabine toplantısının ardından, kameralar önünde yeni koronavirüs tedbirleri açıklanmıştı. Erdoğan, bazı kısıtlamaları açıklarken, eğitim öğretim yılına dair de önemli mesajlar vermişti. Erdoğan’ın yapmış olduğu açıklamalar çerçevesinde, pandemi sürecinde uzaktan eğitim yöntemiyle öğrenimin süreceği belirtilmişti. Bu kapsamda 20 Kasım’dan 4 Ocak 2021 tarihine kadar, öğrenciler eğitimlerine EBA üzerinden devam edecek. Fakat anaokulu ve kreşler, yüz yüze eğitimi sürdürecek.

Belirli Şartlar Altında Eğitime Devam

Anaokulu ve kreşler ile ilgili olarak belirli kurallar da açıklandı. Haftaya 5 gün yapılacak olan yüz yüze eğitimlerde, 6 etkinlik saati maksimum sınır olacak. Okul öncesi eğitim kurumlarında, 6 etkinlik saatinin de her birinin 30 dakika şeklinde planlanması kararlaştırıldı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Okul Öncesi Eğitim Devam Edecek mi?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!