Okullar Kapanıyor mu?

Son kabine toplantısı sonrasında bir kez daha gündeme gelen okulların kapatılıp kapatılmayacağı ile ilgili olarak milyonlarca öğrenci son dakika gelişmelerini takip etmeye devam ediyor.

okul
Daha Fazla Göster

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un yapmış olduğu açıklamalar doğrultusunda 15 Şubat tarihinde iki haftalık ara tatili üç hafta olarak belirlediklerini söylemesinin ardından okulların uzatılmasının da planların arasında yer aldığı açıklanmıştı. Bu kapsamda okulların uzatılacağı veya kapanıp kapanmayacağı merak konusu olmaya devam ederken, Türkiye’de vaka sayılarının artması ile beraber akıbet de merak ediliyor. Milyonlarca öğrenci, okulların tekrardan kapanacağına dair iddiaların doğru olup olmadığı konusunda araştırma yapıyor.

Açık Tutmak için Mücadele Ediliyor

Okulların tekrardan kapanması ile ilgili olarak henüz resmi bir adım atılmazken, bu konu ile ilgili olarak gözler bugün gerçekleştirilecek olan Kabine Toplantısı’nda olacak. Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Dr. Muammer Yıldız, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada sürecin ilk başından bu yana okulların açık olması için çaba harcadıklarını dile getirdi.

Çocuklar, Öğretmenler, Anne ve Babalar için Çok Önemli

Okulların açık olmasından yana olduklarını belirten Yıldız, bu şekilde okulların anne ve babalar ile çocuklar ve öğretmenler için de ne kadar önemli olduğunun görüldüğünü dile getirdi. Uzaktan eğitimi eğitimde bir parça olarak görmelerine rağmen öğrencilerde öğrenme kaybına sebep olduğunu tespit ettiklerini belirten Yıldız, okulların açık olmasından yana görüş bildirdi.

3
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
8
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
2
vir_sl_
Virüslü
Okullar Kapanıyor mu?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!