Okullar Yüz Yüze Eğitim için Açılacak mı?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan son açıklamada 22 Ocak tarihine kadar yüz yüze eğitime geçilmeyeceği belirtilirken, öğrenciler okulların ne zaman açılacağı ile ilgili araştırmalarını sürdürüyor.

Okullar Yüz Yüze Eğitim için Açılacak mı?
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Okulların yüz yüze eğitime geçiş yapacağı tarih merak içinde beklenirken, Sağlık Bakanlığı Toplum Bilimleri Üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, eğitim ile ilgili önemli mesajlar vererek öğrencileri heyecanlandırdı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklama ile okulların 22 Ocak Cuma gününe kadar yüz yüze eğitim kapsamında faaliyet gösteremeyeceği kesinleşirken, İlhan’ın açıklamaları ilerleyen aylarda yüz yüze eğitim için umut verdi.

Ne Zaman Açılacak?

Okulların açılış tarihi milyonlarca öğrenciyi yakından ilgilendirirken, şu anda MEB tarafından yapılan açıklama ile 2020-2021 eğitim yılının ilk yarısının uzaktan eğitim ile tamamlanacağı kesinleşti. 22 Ocak Cuma gününe kadar uzaktan eğitim almaya devam edecek öğrenciler, 25 Ocak Pazartesi gününden 14 Şubat Pazar gününe kadar ara yıl tatilinde olacak. 15 Şubat 2021’de başlayacak olan yeni dönem öncesinde, Sağlık Bakanlığı Toplum Bilimleri Üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan önemli açıklamalar yaptı. İlhan, okulların muhtemel açılış tarihi ile ilgili konuştu.

Vaka Sayılarına Bağlı

İlhan, Türkiye’deki günlük covid-19 tablosundaki vaka sayılarına dikkat çekti. 1 aylık süreçte bin 500 civarına düşen hasta sayısının, binin altına düşmesi halinde okulların açılabileceğini belirten İlhan, bu kapsamda aşıların tamamlanmasının da süreci belirleyeceğini ifade etti.

Bu Yazıya Tepki Ver

Yazı Sona Erdi!

Yüklenemedi, lütfen tekrar deneyiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarındandan yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!