1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. Okullarda Kurulacak Olan E-Twinning Zaten Vardı
Okullarda Kurulacak Olan E-Twinning Zaten Vardı

Okullarda Kurulacak Olan E-Twinning Zaten Vardı

Milli Eğitim Bakanlığı'nın Twinning Kulüplerinin Kurulması Hakkındaki Yazısı

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünce  okullarda e-twinning öğrenci kulüplerinin kurulması konusunda tüm Milli Eğitim Müdürlüklerine yazı gönderildi. 

Yazıda Türkiye çapında il il koordinatörlerin iletişim bilgileri de verildi ve e-twinning öğrenci kulüplerinin kurulması istendi. Oysa ki bir çok ortaöğretim okulunda hali hazırda zaten bu kulüpler bulunmakta ve okullarda Erasmus+ proje çalışmaları yapan öğretmenler koordinatörlüğünde işlemektedir. Tekrar sanki hiç yokmuş gibi bir haberle ve yazı ile ortaya çıkması gariptir. 

Bu kulüplerin daha aktif olarak çalıştırılması yönünde yazı ve yönetmelik belirlense daha faydalı olabilecektir.

Peki nedir bu e-twinning tam anlamıyla. Şöyle ki; eTwinning Avrupa'da bulunan Okullar Topluluğu'dur. Bütün katılan ülkelerden öğretmenler kayıt yapabiliyor ve birbirlerini bulmak, araştırmalar yapmak,internet ortamında tanışmak, fikir  alışverişinde bulunmak, çalışma grupları oluşturmak, sanal ortamda öğrenme etkinlikleri yaparak öğrenmek ve çevrimiçi yapılacak projelere katılmak için kullanılan bir portal.

İlgili Resmi Yazıyı indirmek için TIKLAYIN

E-twinning Yıllık Çalışma Planı için TIKLAYIN

Koordinatörler için TIKLAYIN (01-53 arası iller)
Koordinatörler için TIKLAYIN (54-81 arası iller)


 

 

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.