Okullarda Yarı Yıl Tatili Ne Zaman Başlayacak?

4 Ocak tarihine kadar uzaktan eğitim sistemine devam edecek olan öğrenciler, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından paylaşılan takvime göre 25 Ocak tarihinde yarıyıl tatiline başlama planları yapıyordu.

75505
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mili Eğitim Bakanlığı, sene başında sunduğu 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı Takvimi ile beraber öğrencilerin hangi tarihlerde eğitim göreceğini ve tatil yapabileceğini ayırt etmeye yarayan detaylar sunmuştu. Bununla beraber öğrenciler, mevcut takvime göre 25 Ocak 2021 tarihinden itibaren yarıyıl tatiline başlama planları yaptı. Fakat yeni tip koronavirüs salgını sonrasında eğitim alanındaki kararlarla beraber Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un son dakika açıklamaları, yarıyıl tatilinin daha öne çekilmesinin ihtimalini güçlendirdi.

Evlerden Derse Devam Ediliyor

İlk ara tatil sonrasında tekrardan yüz yüze eğitimi sonlandıran ve online eğitime geçen MEB, öğrencilerin tatil dönemi ile ilgili de değişiklikler yapmaya hazırlanıyor. Pandemi sürecindeki vakaların artış göstermesi ile beraber, veliler öğrencilerin sürekli olarak evde ders görmesinden dolayı uzaktan eğitime ara verilmesini talep ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı, yaptığı son açıklamada 4 Ocak 2021 tarihine kadar yüz yüze eğitime geçilmeyeceğini söylemişti.

Tatil Öne mi Çekilecek?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, katıldığı son canlı yayında yarıyıl tatiline dair önemli açıklamalar yapmıştı. Selçuk, 4 Ocak tarihine kadar en azından bir sınavı yüz yüze yapmak istediklerini ve öğrencilere karne vermeyi amaçladıklarını söyleyerek, yarıyıl tatilinin öne alınmasının gündemlerinde yer aldığını vurgulamıştı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!