1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. Okullarda Yönetici Görevlendirilmesi İle İlgili İki Emsal Karar Daha
Okullarda Yönetici Görevlendirilmesi İle İlgili İki Emsal Karar Daha

Okullarda Yönetici Görevlendirilmesi İle İlgili İki Emsal Karar Daha

Milli Eğitim Bakanlığı MEB Okullarında Müdür Görevlendirilmesi İle İlgili 2 Emsal Yürütmeyi Durdurma Kararı

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı’nın okullarda yönetici görevlendirilmesiyle ilgili yönetmelikle 75 puan usulüne göre görevden alınan 2 Okul Müdürünün açtığı dava sonucu mahkeme yürütmeyi durdurma kararı verdi.

Manisa 1. İdare ve Şanlıurfa 2. İdare Mahkemelerince verilen yürütmeyi durdurma kararlarıyla ilgili olarak hukuka aykırılığa açık olan dava ve uygulanması halinde telafisiz güç sonuçlar doğuracağından oy birliği ile yürütmeyi durdurma kararı verilmiştir.

İki mahkemenin de aynı kararları aldığı dikkat çekmektedir. Milli Eğitim Bakanlığı’na karşı bu şekilde onlarca emsal kararlar çıkmasına rağmen halen Müdür Atamaları ile ilgili kayda değer bir şey yapılmamış, bilakis mahkemelerin de bahsettiği telafisi güç durumlar oluşmaya başlamıştır.

Manisa 1. İdare Mahkemesi Kararı İçin Tıklayınız

Şanlıurfa 2. İdare Mahkemesi Kararı İçin Tıklayınız

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.