1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Önder Kahveci "Sağlık Personelinin Döner Sermayesi Emekliliğe Yansıtılmalıdır"
Önder Kahveci "Sağlık Personelinin Döner Sermayesi Emekliliğe Yansıtılmalıdır"

Önder Kahveci "Sağlık Personelinin Döner Sermayesi Emekliliğe Yansıtılmalıdır"

Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci sağlık personeli döner sermayesinin emekliliğe yansıtılması gerektiğini ve işçi memur maaşı arasındaki uçurumun kapatılması gerektiğini belirtti.

A+A-

Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci İzmir’de gerçekleştirilen işyeri temsilcileri toplantısına katılarak yaptığı konuşmada sağlık personelinin döner sermayesinin emekliliğe yansıtılması gerektiğini dile getirdi.

İzmir’de gerçekleştirilen İzmir Türk Sağlık-Sen şubeleri işyeri temsilcileri toplantısına, Genel Başkan Önder Kahveci, Genel Başkan Yardımcıları Abdurrahman Uysal ve Ümit Turhan’da katıldı. Toplantıda sağlık personeli sorunlarını dile getiren Önder Kahveci, sağlık çalışanlarının ücret politikasının gözden geçirilmesi gerektiğini belirtti.

Genel Başkan Önder Kahveci en fedakâr çalışan memurlar arasında yer alan sağlık personellerinin büyük bir emek verdiğini lakin uygulanan ücret politikası nedeniyle en mağdur çalışanlar arasında olduğunu belirtti. 10 TL döner sermaye alan sağlık personeli olduğunu belirten Kahveci, sağlık çalışanlarının ücretlerinin yoksulluk sınırının üstüne çekilmesi gerektiğini vurguladı.

DÖNER SERMAYELER EMEKLİLİĞE YANSITILMALI

Sağlık personellerinin, aybaşında ne kadar ücret alacaklarını bilmediğini belirten Kahveci, çalışanların aldığı payların yükseltilmesi gerektiğini ve döner sermayenin emekliliğe yansıtılması gerektiğini vurguladı. Genel Başkan Önder Kahveci; Sağlık çalışanlarının emekli olduklarında ücretlerinde büyük düşüş yaşadığını bu yüzden emekli olmak istemediklerini belirtti. Emekli olan bir hemşirenin aldığı ücretin yüzde 50, emekli olan doktorun ise yüzde 75 oranında ücretinin düştüğü toplantıda dile getirildi.

İŞÇİNİN EMEKLİ MAAŞINI SAĞLIK PERSONELİ ÇALIŞIRKEN ALAMIYOR

Kamuda işçi memur ayrımı olmasın diyebilmek için öncelikle işçi ve memur maaşları arasındaki farkın düzeltilmesi gerektiğini vurgulayan Kahveci, 30 yıl çalışan ve emekli olan kamu işçisinin aldığı 4 bin TL olan emekli maaşını, sağlık personelinin çalışırken alamadığını belirtti. Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci İşçinin 130 bin TL kıdem tazminatı alırken,  memur 60-70 bin aldığını aktardı.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.