Önlemler Genişletiliyor! Hiçbir Şey Eskisi Gibi Olmayacak!

Koronavirüs salgını ile ilgili yeni düzenlemelere göre servislerde, Pazar yerlerinde ve spor salonlarında hiçbir şey eskisi gibi olmayacak.

62404
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Pazarcılar Bağırarak Satış Yapamayacak

Sağlık Bakanlığı tarafından personel servislerini, spor salonlarını ve Pazar yerlerini ilgilendiren yeni bir düzenleme yapıldı. Yeni düzenlemeye göre personel servislerinde oturma düzeni çapraz şekilde olacak, Pazar alanlarında pazarcılar bağırarak satış yapamayacaklar, Spor salonlarında yüksek efor sarf ederek yapılan egzersizlerde maske takılması zorunlu olmayacak. İşte detaylar…

Sağlık Bakanlığı Yeni Düzenlemeye Gitti

Koronavirüsle mücadele kapsamında yeniden normalleşme sürecinde spor salonlarında, sosyete Pazar gibi Pazar alanlarında ve çalışanları taşıyan personel servislerinde geçerli olacak yeni düzenlemeler getirildi. CNN Türk muhabiri Sena Alkan Sağlık Bakanlığı’nın bahsi geçen yerler ile ilgili yeniden düzenlemeye gittiğini bildirdi.

Servislerde Çapraz Oturma Düzeni

Habere göre servis araçlarında artık çapraz oturma düzenine geçilecek. Personellerin evlerinden alınma sıralarına göre en ark sıradan öne doğru oturmaya başlayacaklar. Personeller önce cam kenarlarına oturacaklar, cam kenarlarındaki koltuklar dolduktan sonra yine arkadan ön tarafa doğru çapraz bir şekilde oturamaya devam edilecek. Bu koltukların da dolması halinde yeni binen personeller arkadan öne doğru boş olan koltuklara oturacaklar.

Ağır Spor Yapanlar Maske Takmayabilecek

Bahsi geçen haberde Sağlık Bakanlığı’nın yeni düzenlemesinde 1 Haziran 2020 tarihinde açılan spor salonlarında maske kullanımının bazı risklerinin olduğu belirtiliyor. Bu nedenle yüksek efor gerektiren sporları yapanların nefes almalarının zorlaşmasından dolayı maske takma zorunlulukları olmayacak, ancak yanlarında maske bulunduracaklar. Spor salonları için N95 ve FFP2 gibi yüksek filtreleme özelliğine sahip maskeler önerilmiyor.

Pazarcılar Artık Bağıramayacak

Pazar yerleri ile ilgili yapılan yeni düzenlemelere göre Pazar alanlarına maskesiz giriş sağlanamayacak. 1 metrelik sosyal mesafe kuralına uyulacak. Pazarcılar satışı bağırarak yapamayacak. Pazar tezgahları antiseptik solisyonlar temizlenecek.

Her Balıkçı Kendi Malzemesini Kullanacak

Olta balıkçılığı ile uğraşanlar ellerini ağızlarına, gözlerine ve burunlarına götürmeyecekler. Malzemelerin tamamı kişiye özel olacak. Kişiler arasında en az 2 metre mesafe olacak.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!