1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI - İŞ İLANI - KARİYER

  3. Önlisans Mezunu 254 Kadrolu Memur Alımı Yapılacak! KPSS 2019/1
Önlisans Mezunu 254 Kadrolu Memur Alımı Yapılacak! KPSS 2019/1

Önlisans Mezunu 254 Kadrolu Memur Alımı Yapılacak! KPSS 2019/1

2019 yılı 1. memur ataması kapsamında KPSS tercih kılavuzu ÖSYM’de yayımlandı. KPSS 2019/1 KPSS tercihlerinin yayımlanmasının ardından önlisans mezunu 254 kadronun detayları da açıklandı. Önlisans mezunu 254 memur alımı detayları ve başvuruları.

A+A-

4 Kasım 2018 tarihinde 2018 KPSS önlisans sınavına giren adayların başvuru yapacağı 2019/1 KPSS tercih kılavuzu Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM tarafından yayımlandı. Yerleştirme işlemlerinde önlisans mezunları için KPSSP93 puanının olması gerekiyor. Önlisans mezunu tercih edilebilir kadro sayısı 254 kişi olarak açıklandı.

Önlisans mezunları KPSS 2019/1 tercih işlemlerini 9 Temmuz ile 18 Temmuz 2019 tarihleri arasında yapabilecekler. Tablo-2’de önlisans mezunlarının tercih edebilecekleri kadro ve pozisyonlar yer aldı. Kamu Personel Seçme Sınavı Kpss-2019/1 Tercih Kılavuzu kapsamında başvuru detaylarının ve şartlarının nitelik kodları açısından incelenmesinde fayda vardır. My Memur olarak kurumlar bazında tüm detayları açıklayacağız.

Önlisans düzeyinde sınava başvuran ancak, sınava başvurduğu dönemde lisans mezuniyetini bildirmeyen adayların (21 Mayıs 2018 tarihi ve öncesinde bir lisans programından mezun olan adaylar) tercih yapmaları sistem tarafından engellenmiştir.

Herhangi bir lisans programına devam ederken üniversite ile ilişiklerini keserek ön lisans diploması alan adayların, KPSS’ye ön lisans seviyesinde katılıp yapılan yerleştirme işlemlerinde de 3001 nitelik kodu aranılan kadro veya pozisyonları tercih etmeleri mümkün bulunmaktadır.

Hem lisans hem de ön lisansta aynı isimle yer alan İşletme, Maliye, gibi lisans programlarından ilişiklerini keserek ön lisans diploması alan adayların, ÖSYM sistemine kendilerini ön lisans İşletme, Maliye olarak değil, “9006-ALANSIZ ÖN LİSANS DİPLOMASI” olarak kaydetmeleri ve “3001-Herhangi bir önlisans programından mezun olmak.” niteliği aranan kadro veya pozisyonları tercih etmeleri gerekmektedir. Aksi halde, yerleştirmeleri yapılsa dahi atamaları yapılmayacaktır.

KPSS Tercih kılavuzu için tıklayınız:

pdf.jpg

TABLO-2. Önlisans Mezunlarının Tercihleri Arasında Gösterebileceği Kadro ve Pozisyonlar için tıklayınız:

pdf.jpg

Önlisans Mezunları İçin Nitelik Kodları için tıklayınız:
pdf.jpg

Mezun Olunan Önlisans Programı için tıklayınız:

pdf.jpg

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler